به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی جمالی نژاد شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح امام حسین (ع) شهر کرمانشاه افزود: در مجموع ۷۸ هزار و ۴۴۴ پروژه عمرانی ملی و استانی در کشور فعال است که از این تعداد چهار هزار و ۹۶۴ پروژه ملی و ۷۳ هزار و ۴۸۰ پروژه عمرانی استانی است که در مجموع ۱۰۱ هزار میلیارد تومان اعتبار سهم این پروژه ها می باشد.

وی همچنین از قابلیت واگذاری ۲ هزار و ۴۶۶ طرح عمرانی با اعتبار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور خبر داد و گفت: ۴۰ هزار طرح زودبازده و کم هزینه نیز در سطح کشور به منظور تحرک و پویایی بخش عمرانی کشور در دست اقدام است که امیدواریم هفته ای چهار هزار و ۵۰۰ طرح در هفته به بهره برداری برسد که جهش خوبی در کشور است.
 وی در ادامه با اشاره به بحران سیل در اوایل سال جاری اظهار داشت: ۲۴ استان کشور درگیر این بحران شدند که در تاریخ بی سابقه بود ولی کمک آسیب دیدگان زلزله زده کرمانشاه به سیل زدگان

جهان را متحیر کرد که مرام مردم کرمانشاه با وجود سیل زده و زلزله زده بودن خودشان شایسته تقدیر است.
او انجام کارهای عمرانی را در راستای افزایش احساس تعلق شهروندان به محله و استان و شهرشان بسیار با اهمیت دانست و اظهار داشت: یکی از اموری که امنیت پایدار کشور را بالا خواهد برد انجام کارهایی است که سرمایه اجتماعی جامعه را بالا ببریم که یکی از آنها ایجاد حس تعلق با انجام پروژه ها، احساس آرامش به شهروندان محقق می شود.
معاون وزیر کشور، استان مرزی کرمانشاه را در امور زائران و امنیت پیشانی کشور عنوان کرد که با فراهم ساختن زیرساخت ها و پروژه های عمرانی هم جلوی مهاجرت ها گرفته می شود و هم احساس تعلق آنها برای دفاع پایدار بالا خواهد برد به همین دلیل بسیار با اهمیت است با همدلی و هم افزایی مردم و مسئولان کارهای عمرانی با پشتکار بیشتر انجام شود.
جمالی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهم ترین وظایف شهرداری ها را مشارکت دادن مردم و بخش خصوصی در پروژه ها دانست و بیان داشت: سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به پروژه های مشارکتی در تامین نقدینگی و تسهیلات آنها اولویت قائل است.
وی در ادامه وظیفه شهرداری ها را سکان داری و مدیریت پروژه های شهری برشمرد نه پارو زدن و مجری گری، بنابراین به شهرداری ها و دهیاری ها تاکید کرد راه را برای مشارکت بخش خصوصی باز کنند.
جمالی نژاد در ادامه گفت: در استان کرمانشاه ۵۳ طرح عمرانی با ۶۵ میلیارد تومان اعتبار قابل واگذاری است.
معاون عمرانی وزیر کشور همچنین قول داد در سالجاری ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه از محل اوراق مشارکت تخصیص یابد و اگر پروژه فعالیتش مطلوب بود سال آینده این اعتبار ۲ برابر شود و همچنین تسهیلاتی به پروژه تله کابین شهر کرمانشاه اختصاص دهد. 
تقاطع غیرهمسطح امام حسین (ع) شهر کرمانشاه امروز با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.
شهر کرمانشاه بیش از نیمی از جمعیت ۲ میلیون استان در خود جای داده است.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.