به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد خسروی شامگاه شنبه در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری، پیامد این سامانه فعال را ورزش شدید باد، بارندگی سنگین، رعد و برق و در برخی نقاط رگبار تگرگ دانست.
وی با بیان اینکه این سامانه از عصر شنبه وارد جو استان شده است، پیش بینی کرد در شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر، ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب، قصر شیرین و دالاهو بین 100 تا130 میلی متر بارندگی داشته باشد.
خسروی در ادامه بارش باران در سطح شهر کرمانشاه را بین 40 تا 70 میلی متر پیش بینی کرد و گفت: از روز سه شنبه بارش های شدید در نواحی شرقی استان خواهیم داشت.
مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: بارش ها از عصر روز یکشنبه تا صبح روز دوشنبه و از صبح روز سه شنبه تا عصر همان روز از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
خسروی نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و روان آب ها، طغیان رودخانه ها و سیلاب ها هشدار داد و از تمام دستگاه های خواست در رهاسازی و پاک سازی پل ها و دهانه رودخانه ها قبل از بارش زودتر اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه در روز دوشنبه و سه شنبه در برخی از نقاط سردسیر استان شاهد بارش برف خواهیم بود، گفت: باتوجه به ایام مسافرت های نوروزی و حجم بالای گردشگر در استان از همه دستگاه ها می خواهیم نسبت به اسکان مسافران نوروزی در مسیر سیلاب و حاشیه رودخانه ها و نقاط پر خطر خودداری کنند و برای اسکان آنها زودتر تدابیر و تمهیدات لازم را بیاندیشند.
او در پایان از شرکت آب منطقه استان کرمانشاه نیز خواست نسبت به رهاسازی مقداری از آب سدهایی که ظرفیت آنها پُر است، اقدام کنند تا منجر به فاجعه نشود.
3209/3033
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.