اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی استان کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه نزدیک به 408 نفر در این جشنواره شرکت کرده اند، گفت: 274 نفر در بخش بانوان و 134 نفر در بخش برادران در این جشنواره ثبت نام کرده اند که 68 نفر دیگر که موفق نشدند به صورت اینترنتی ثبت نام کنند به صورت دستی ثبت نام شده اند.
کلات پور با بیان اینکه این جشنواره در هشت رشته برگزار می شود، اظهار داشت: قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، حفظ کل، ترتیل، حفظ جزء 30، نقاشی آیات، اذان و قرائت نماز از موارد امتحانی این جشنواره است.
این مسئول با بیان اینکه این جشنواره قرآنی مقدمه‌ای برای آشنایی با قرآن کریم است، اضافه کرد: این برنامه، بهانه ای برای گرد هم آمدن فعالان قرآنی استان کرمانشاه است.
وی اظهار داشت: شهرهای کرمانشاه، سنقر و اسلام آبادغرب به ترتیب بیشترین آمار شرکت کننده در این جشنواره را دارند و بیشترین آمار نیز به بانوان اختصاص دارد و در این عرصه نیز پیشتاز هستند.
وی ادامه داد: تاکنون کتاب های بیشماری نوشته شده که هیچ کدام کلام خدا نیست و سخن مخلوق است و حتی کتب انجیل و تورات که مفاهیم کلام پروردگار هستند در این زمره قرار دارند.
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی استان کرمانشاه، خطاب به شرکت کنندگان یادآور شد، باید خرسند باشید که عمر خود را در کنار کلام خدا سپری کرده اید و اگر دنیا دست به دست هم دهد و فرشتگان نیز به کمک انسان بیایند نمی توانند یک سوره و یا یک آیه را بنویسند و شما خادم چنین کتابی هستید.
نفرات برگزیده این جشنواره علاوه بر تقدیر به جشنواره کشوری اعزام می‌شوند.
بیش از 21 هزار نفر عضو 552 کانون فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه هستند.
7460/88066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.