رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا خبر داد.

پنجمین موج. عکس: ایسنا، هادی زند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، فرزین رضاعی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۴۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: سنندج: ۴۴۵ نفر، سقز: ۷۱ نفر، مریوان: ۶۲ نفر، قروه: ۵۴ نفر، بیجار: ۴۸ نفر، کامیاران: ۲۷ نفر، دیواندره: ۱۳ نفر، بانه: ۱۶ نفر، دهگلان: ۹ نفر، سروآباد: ۱ نفر.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی از مرگ ۳ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۴۵۷ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۶۰۵ نفر در سنندج، ۲۵۶ نفر در سقز، ۱۲۰ نفر در قروه، ۸۱ نفر در کامیاران، ۱۱۰ نفر در بانه، ۷۹ نفر در دیواندره، ۶۳ نفر در بیجار، ۱۲۰ نفر در مریوان، ۲۰ نفر در دهگلان، ۳ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.