به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حسین خوش‌اقبال در ششمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی سلامت زنان و خانواده اقدامات کارشناسانه در خصوص پیشگیری از بیماری آنفلوآنزا و اطلاع رسانی توسط افراد متخصص  را ضروری برشمرد اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه با محتوای آموزشی در راستای ارتقاء آگاهی شهروندان در خصوص بیماری آنفلوآنزا، باید  از طرف دانشگاه علوم پزشکی و از طریق صدا و سیما به صورت زیرنویس به شکل مستمر با عناوین مختلف صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خطاب به دانشگاه‌علوم پزشکی، تاکید کرد: در مراکزی از جمله مدارس، پادگان‌های نظامی، سالمندان و دانشگاه‌ها که محل تجمع افراد است، باید اقدامات پیشگیرانه را انجام و آگاه‌سازی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه افزایش حساسیت بدون ایجاد ترس و  بزرگ جلوه دادن بحران، در خصوص شیوع بیماری آنفلوآنزا امری مهم است که در این راستا همه دستگاه‌های ذیربط و نهادهای مربوطه مجاب به همکاری هستند.

خوش‌اقبال خطاب به آموزش و پرورش بیان کرد: در صورت مشاهده مشکوک ابتلا به این بیماری در میان دانش آموزان سریع به مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهت کنترل و کاهش بیماری اطلاع دهید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان همفکری و همگرایی گروهی توسط نهادهای مرتبط را در کاهش  ابتلا به بیماری آنفلوآنزا مهم عنوان کرد و افزود: باید در این زمینه نگرانی‌های مردم را کاهش داد.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.