به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، فرزین رضاعی در ششمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی سلامت زنان و خانواده با موضوع اقدامات پیشگیرانه در خصوص بیماری آنفلوآنزا که در محل سالن اجتماعات استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: احساس نگرانی بیش‌از حد جامعه، هجوم به مراکز بهداشتی درمانی و گسترش اپیدمی را به همرا دارد لذا  اطلاع رسانی و آگاه سازی در این زمینه اهمیت دارد.

وی خطاب به آموزش و پرورش  افزود: در صورت مشاهده موارد مشکوک ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در مدارس  به مراکز علوم پزشکی اطلاع دهید تا  تیم پزشکی اعزام و در صورت تشخیص اقدامات درمانی شروع شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان آموزش خودمراقبتی در راستای عدم ابتلا به بیماری آنفلوآنزا را مهم عنوان کرد.

رضاعی بیان کرد: انتظار می‌رود که فرمانداری‌ها جلسات مشترکی با مدیران شبکه‌های درمانی در خصوص شناسایی، کنترل و تشخیص و درمان بیماری آنفلوآنزا در سطح استان را برگزار کنند.

وی توجه به پوسترهای دانشگاه علوم پزشکی در خصوص بیماری حاد تنفسی و آنفلوآنزا را ضروری برشمرد و با اشاره به چندین راه حل کلیدی، گفت: رعایت بهداشت فردی افراد در کاهش و ابتلا به این بیماری نقش موثری دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد: برای کنترل بیماری آنفلوآنزا نیازی به تعطیلی مدارس نیست چراکه تعطیل شدن کلاس درس منجر به بحران‌ خواهد شد.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.