انور بهرامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از پلمب این دندانپزشکی غیرمجاز که هیچ پروانه و مجوزی نداشت و به صورت غیر قانونی فعالیت می کرد با حکم دادستان خبر داد و اظهار داشت: همه مراکز غیرمجاز را شناسایی کرده و پرونده تخلف آنها را تحویل مراجع قضایی می دهیم تا به صورت قانونی با آنها برخورد شود.

وی اضافه کرد: ۲۵ مرکز پزشکی و زیبایی شامل دندانپزشکی، لیزر پوست و مو، حجامت و زالو درمانی به صورت غیرمجاز و غیرقانونی که در این شهرستان فعالیت می‌کنند، شناسایی شده‌اند.

بهرامی افزود: امسال شبکه بهداشت و درمان با بررسی در سطح شهرستان بیش از ۱۰ مرکز دندانسازی و دندانپزشکی، ۱۰ مرکز زیبایی لیزر پوست و مو، ۵ مرکز حجامت و زالو درمانی را شناسایی کرد و پرونده تعدادی از این متخلفان برای سیر مراحل قضایی به دادستانی ارسال شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز ی با بیان اینکه در این شهرستان موارد زیادی از این قبیل خدمات دهی ها وجود دارد، یادآور شد: کسانی که در این واحدهای غیرمجاز فعالیت دارند هیچ تخصص و مدرک معتبر پزشکی و تاییدیه وزارت بهداشت و درمان نداشته و در حاشیه شهر مشغول ارائه خدمات پزشکی و درمانی بودند ولی محل فعالیشان دارای تابلو و مشخصات پزشکی بود.

بهرامی گفت: این واحدهای غیر مجاز معمولا به صورت مخفیانه مشغول ارائه خدمات هستند و موارد بهداشتی را در وسایل و محیط کار رعایت نمیکنند و همین مساله باعث بروز بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز برای مراجعان آنها می‌شود.

وی تاکید کرد: کیفیت معالجه بیماران در این مطب های غیرمجاز به دلیل هزینه نسبتا کمی که دریافت می‌کردند باعث شده بود مردم مراجعه بیشتری برای دریافت خدمات ارزان به اینگونه افراد فاقد صلاحیت و تخصص داشته باشند.

بهرامی افزود: در راستای حفظ سلامت و حقوق شهروندان بطور قاطعانه و جدی با متخلفان حوزه بهداشت و درمان برخورد کرده و همه متخلفین که در امور حرفه ای پزشکی دخالت می‌کنند را به مراجع قضایی معرفی و محل فعالیت آنها نیز پلمب و تجهیزات و وسایل مورد استفاده شان توقیف خواهد شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.