عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه شنبه در جشن میلاد پیامبر(ص) در سالن آزادی سنندج، ضمن تبریک هفته وحدت به مسلمانان اظهار داشت: فرهنگ، ادب و سنت، رسوم، عادات، اخلاق، اعتقادات، ایمان، تلاش، نشاط و شادابی از ویزگی‌های مردم کردستان است.
وی به برگزاری کنگره بین‌المللی مشاهیر کُرد در سنندج اشاره و اضافه کرد: شما مردم کردستان ثابت کردید که از پشتوانه قوی در حوزه‌های فرهنگی، هنری و علمی برخوردار هستید و این افتخارات همواره در کنار شما خواهند ماند.
وزیر کشور یادآور شد: راه سربلندی، توسعه و پیشرفت کردستان در این است که فرهنگ آن را با فرهنگ ملی ایران پیوند دهیم و تاثیر گذاری آن را بیشتر کنیم، همچنانکه اگر مردم ایران از چگونگی صلابت، اصالت، صافی و صداقت تاثیرگذاری این فرهنگ مطلع باشند، قطعا کردستان در فرهنگ ایرانی جایگاه والاتری خواهد داشت.
رحمانی فضلی با بیان اینکه مردم ایران اعم از سنی و شیعه هیچگاه جدا نبوده‌اند، اظهار داشت: ملت ایران اسلامی یادآور مثال واقعی وحدت در عین کثرت و کثرت در عین وحدت است.
وی هفته وحدت را یادآور همدلی و همراهی مردم ایران اسلامی دانست و اضافه کرد: آسایش کنونی کشورمان حاصل جان‌فشانی‌های شهدا است و در واقع شهیدان مشاهیر اصلی ما هستند، چرا که مشاهیر فرهنگ، هنر و ادبیان، شعرا و عالمان در دامن همین شهدا تربیت شدند.
وزیر کشور با بیان اینکه من نیز کُرد خراسان (کرمانج) هستم، چند جمله ای به لهجه کرمانجی صحبت کرد و آرزوی سربلندی برای مردم کُرد در استان های کردستان، کرمانشاه، خراسان و آذربایجان غربی و ایلام کرد و گفت: همه زیر یک پرچم زندگی می‌کنیم و تفاوتی بی سنی و شیعه و زبان‌های مختلف وجود ندارد.
این جشن با حضور اقشار مختلف و شمار زیادی از شهروندان سنندجی و دوستداران پیامبر(ص) در سالن آزادی سنندج برگزار شد.
از ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به هفته وحدت نامگذاری شده است.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز شنبه همراه برخی از معاونان خود از جمله دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی، جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی و رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی این وزارتخانه در سفری ۲ روزە بە کردستان آمد.

بازدید از نواحی منفصل و برخی پروژەهای عمران شهری از جمله مراحل اتصال بلوار کردستان به بلوار ساحلی و تقاطع غیر همسطح توحید، شرکت در جلسە شورای توسعە استان، نشست با فعالان اقتصادی، دیدار با مردم، نشست با روحانیون و ماموستایان دینی از برنامەهای وزیر کشور در سفر به کردستان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.