بهمن مرادنیا شامگاه شنبه در جشن بزرگ میلاد پیامبر(ص) در سالن آزادی سنندج، ضمن تبریک هفته وحدت به مسلمانان اظهار داشت: از اینکه فضای مناسبی برای برگزاری چنین جشن‌های باشکوهی در استان نداریم شرمنده مردم هستیم اما به زودی با افتتاح سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان این مشکل برطرف خواهد شد.
وی به معرفی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان از جانب یونسکو اشاره کرد و افزود: از همه مردم هنردوست و اهل ذوق، پیشکسوتان و مدیرانی که با کمترین امکانات توانستند زمینه انتخاب سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در جهان را فراهم کردند، قدردانی می کنیم.


داریوش ارجمند پیشکسوت تلویزیون و سینما مهمان ویژه این مراسم نیز اظهار داشت: خیلی خوشحالم در میان مردم سلحشور و سنگربانان نخست ایران و مردان شعر و تفنگ، مردان ایمان و اخلاق و مردمان یکرو و ساده هستم که در تاریخ ایران جایگاه رفیعی دارند.
وی با بیان اینکه هرگز در ایران احساس نکردیم دارای ۲ مذهب جداگانه هستیم، افزود: همه قرن‌ها با مهربانی و برادری کنار هم زندگی کردیم و به طور قطع این تعامل و اتحاد و یکدستی همچنان باقی خواهد ماند.
ارجمند گفت: در طول تاریخ اثبات کردیم که همه به ریسمان الهی چنگ می‌زنیم و تفرق در کار ما نیست، بنابراین فریب تفرقه افکنی دشمنان را نخواهیم خورد، همچنانکه در بحث هسته‌ای نیز ملت ایران یکصدا و متحد در برابر فشارهای آمریکا ایستادند.
وی تاکید کرد: در این روزگار قدرت‌های استکباری تلاش دارند اسلام را با ایجاد و حمایت از گروه‌های تکفیری بدنام کنند، اما جوانان و مسلمانان آگاه با خون خود توطئه‌های دشمن را خنثی کرده‌اند و باز هم اجازه عملی شدن چنین نقشه‌های شومی را نخواهند داد.
این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون یادآور شد: وحدت بین سنی و شیعه همیشه در ایران وجود داشته و جشن وحدت مشت بزرگی بر دهان کسانی است که به دنبال ایجاد تفرقه در کشور اسلامی هستند.
این جشن با حضور اقشار مختلف و شمار زیادی از شهروندان سنندجی و دوستداران پیامبر(ص) در سالن آزادی سنندج برگزار شد.
از ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به هفته وحدت نامگذاری شده است.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز شنبه همراه برخی از معاونان خود از جمله دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی، جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی و رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی این وزارتخانه در سفری ۲ روزە بە کردستان آمد. بازدید از نواحی منفصل و برخی پروژەهای عمران شهری از جمله مراحل اتصال بلوار کردستان به بلوار ساحلی و تقاطع غیر همسطح توحید، شرکت در جلسە شورای توسعە استان، نشست با فعالان اقتصادی، دیدار با مردم، نشست با روحانیون و ماموستایان دینی از برنامەهای وزیر کشور در سفر به کردستان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.