مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مهلت با توجه به استقبال گسترده مردم استان و سایر استان ها تمدید شده است.

محمد عبدالملکی اضافه کرد: در ابتدا پیش‌بینی می‌شد شرکت کنندگان در این مسابقه کتابخوانی فقط از داخل استان باشند اما برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان ها مواجه شده است.

وی افزود: در این مسابقه کتابخوانی پنج اثر دغدغه های فرهنگی، کار باید تشکیلاتی باشد، ژرفای نماز، مطلع عشق و بیانیه گام دوم انقلاب از آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی معرفی شده است.

عبدالملکی یادآور شد: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه کتابخوانی می‌توانند به کتابخانه های عمومی سراسر کردستان مراجعه و علاوه بر امانت کتاب‌ها، سوالات و پاسخنامه را نیز دریافت کنند.

وی تاکید کرد: کتاب‌های مسابقه، سوالات و پاسخنامه‌ها هر کدام به تفکیک در پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان به آدرس اینترنتی www.kordestan.iranpl.ir و دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان به آدرس اینترنتی www.nvf.kordestan.ir موجود است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در استان پس از تکمیل پاسخنامه ها، آنها را به نزدیکترین کتابخانه محل زندگی خود تحویل دهند، گفت: شرکت کنندگان در سایر استان ها نیز برای آگاهی از نحوه تحویل پاسخنامه ها با اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان تماس بگیرند.

عبدالملکی اظهار داشت: بر اساس برنامه قرار است در مراسم ویژه ای که با همکاری دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار می شود از برگزیدگان این مسابقه فرهنگی تقدیر به عمل آید.

وی با بیان اینکه در پایان این مسابقه کتابخوانی از ۱۵ نفر برندگان با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر به عمل می آید، افزود: به نفرات اول پنج میلیون ریال، نفرات دوم، سه میلیون ریال و نفرات سوم  ۲ میلیون ریال اهدا می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان یادآور شد: همچنین از سوی متولیان برگزاری مسابقه کتابخوانی مذکور، جوایز ارزنده ای به قید قرعه به برخی دیگر شرکت کنندگان نیز اهدا می‌شود.

هدف از برگزاری این مسابقه کتابخوانی را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه و آشنایی با آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی بویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی از اهداف برگزاری این مسابقه است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.