حجت الاسلام مختار کرمی روز سه شنبه در آیین تجلیل از رهروان امام حسین (ع) در سقز اظهار داشت: یکی از خصوصیات پیامبر اسلام (ص) مردمی بودن و با مردم بودن است بنابراین مدیران در جامعه و حکومت اسلامی حق ندارند از مردم فاصله بگیرند و بایستی همواره در خدمت آنها باشند.

وی با بیان اینکه مسلمان آگاه و هوشیار باشند در خط دشمن حرکت نکنند و تحت فرمان مقام معظم رهبری باشند،  افزود: در هفته وحدت از سیره پیامبر (ص)  به همان اندازه که اطلاعات داریم درس بگیریم و این سیره را در جامعه تبلیغ کنیم.

حجت الاسلام کرمی با تاکید بر اینکه مدیران باید در طراز جمهوری اسلامی به مردم خدمت کنند، اضافه کرد: مدیران به مطالبات و درخواست های مردم پاسخ دهند و حق الناس را رعایت کنند و با احترام با ارباب رجوع برخورد کرده و شبانه روز در خدمت مردم و جوابگوی مشکلات آنها باشند.

وی با اشاره به اینکه در ماه ربیع الاول صدها مراسم و محفل مولودخوانی در کردستان برگزار می شود که باعث افتخار مردم این استان است، یادآور شد: این محفل ها در کشور بی نظیر است ولی اگر در این مراسم خروجی نباشد که ما را به سعادت و رستگاری برساند، بهره ای نبرده‌ایم.

حجت الاسلام کرمی به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری که در آن آمده به مردم حق مطالبه گری یاد بدهیم اشاره و تاکید کرد: مطالبه گری یقه گیری نیست و حق طبیعی مردم است بنابراین باعث رشد جامعه می شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان گفت: بر اساس اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی، مردم حق دارند کارگزاران را به خیر و نیکی دعوت کنند و باید ما این شرایط را برای آنها فراهم کنیم.

وی آمریکا و اسرائیل و کشورهای هم‌سوی آنها را طاغوت های حال حاضر جهان برشمرد و اظهار داشت: ما از اصول و اساس با این کشورها مشکل داریم و گفت و گو با آنها راه موفقیت را برای ما به ارمغان نمی‌آورد.

مدیرکل تبیلغات اسلامی کردستان افزود: بسیاری از محافل و مواکبی که برای اربعین و خدمت به زائرین حسینی در کردستان برپا شد به وسیله برادران اهل تسنن بود و همین خادمان اهل بیت در سنندج بیش از ۴ هزار غذا از محل موقوفات به زائران امام حسین (ع) اهدا کردند.

حجت الاسلام کرمی اهل سنت را محبان اهل بیت عنوان کرد و یادآور شد: در طول این دو ماه اخیر برادران اهل سنت با اخلاص و نیت پام خدمتگزار زائران امام حسین (ع) بودند و از همه آنها تشکر و قدردانی میکنم.

فرماندار سقز ضمن تبریک ماه ربیع الاول به امت اسلامی کردستان اظهار داشت: مولفه های هفت گانه فرهنگ منجبر به تقویت رفتار اجتماعی و خانوادگی و همچنین ارتقای فرهنگ غنی ما میشود و این عمل هم توصیه دین و انقلاب اسلامی است لذا باید در حوزه های عمومی و بینشمان شکل و ارتقا دهیم.

کامیل کریمان با بیان اینکه کسانی که به زائران اربعین خدمت کردند و خادم اهل بیت و اسلام هستند نزد خداوند ارزشمند هستند، افزود: این ماه ابتکار بیادماندنی است و همان طور که هفته وحدت هم در این ماه است پسبنابراین باید تلاش کنیم هفته وحدت را به یک فرهنگ عمومی به معنای کلمه ایجاد کنیم و اگر این وحدت را همواره مستحکم تر از گذشته کنیم نقشه‌های استکبار را نابود می کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز برخی از جامعه اسلامی آسیب ببیند کل جامعه اسلامی آسیب می بیند و اقلیت‌های دینی نادیده بگیرند، تاکید کرد: ما وحدت اسلامی را در کسرت و رنگین کمانی در جامعه میبینیم و قطعا اگر این رنگین کمان یک رنگ آن آسیب ببیند آن رنگین کمان زیبایی خود را از دست میدهد.

کریمیان یادآور شد: در حال حاضر کشورمان در حوزه های اقتصاد، سیاسی و سیاست بین الملل در وضعیت مهمی قرار دارد بنابراین با وجود مشکلاتی که ه ست باید وحدتی که در تمام جهان نمونه است را حفظ کنیم.

رئیس مرکز بزرگ غرب اسلامی سقز هم گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری راهکاری برای مبارزه با طاغوتیان است، وحدت اسلامی از اوجب واجبات است چون آمریکای جنایتکار و کشورهای همسو با آن نقشه های زیادی علیه نظام و بیداری اسلامی کشیده‌اند ولی همه آنها با هوشیاری ملت ایران خنثی شد.

ماموستا عابد نقیبی با تاکید بر اینکه امروز می بینیم بیداری اسلامی در منطقه منشأ حرکت بیداری انقلاب اسلامی ایران بوده است، اظهار داشت: کشورهای اروپایی و امریکا با تربیت افراد داعشی سعی در زشت جلوه دادن اهل سنت داشتند و کسانی که خود را به اهل سنت منتسب کردند هیچ ارتباطی به ما ندارند و خوشبختانه همه این فتنه ها خاموش شد.
 
در پایان این مراسم از فعالان فرهنگی و مواکب اربعین شهرستان سقز تجلیل و تقدیر شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.