حجت‌الاسلام محمد حسن زمانی روز یکشنبه در همایش نقش اسکتبار جهانی در حمایت از جریان‌های تکفیری و افراطی و راه‌های مقابله با آن اظهار داشت: در مساله داعش در طول تاریخ ۱٤۰۰ ساله اسلام این حجم از کشتار درون دینی را شاهد نبودیم که در کمتر از یک دهه یک میلیون مسلمان بدست این گروه تروریستی کشته شدند.

وی با بیان اینکه داعش تنها یک فرقه و جریان بود، اضافه کرد: آمریکا همه دولت‌های استعمارگر را به کار گرفت و جنگ احزاب دوباره‌ای به را انداخت و قصد داشت بعد از تصرف سوریه و عراق داعش را به ایران هدایت کند و کشتار اصلی را در ایران ادامه دهد.

رییس دبیرخانه مقابله با جریان های افراطی و تکفیری افزود: با عنایت خدا، سپاه تحت رهبری مقام معظم رهبری و فرماندهی سردار سلیمانی، مدیریت دفاع را بر عهده گرفت و کمر داعش را شکست.

حجت‌الاسلام حسن زمانی وحدت را از مهمترین واجبات دینی دانست که با اصل اقامه دین برابری می‌کند و یادآور شد: اگر امت اسلامی دچار تفرقه وجنگ درونی شود، این دین است که نابود می‌شود و مساله داعش موید این گفته است.

وی به اذعان وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه خودشان داعش را به وجود آوردند اشاره کرد و گفت: آمریکا با اعلام خبر قتل ابوبکر بغدادی به دنبال بازسازی وجهه بی اعتبار خود بود.

رییس دبیرخانه مبارزه با جریان‌های افراطی و تکفیری با بیان اینکه داعش ثمره تکفر تکفیری است، تاکید کرد: تک تک حروف و کلمات قرآن کریم برای ما پندآموز است و باید از مجموع درس‌های قرآنی بهره ببریم.

حجت‌الاسلام حسن زمانی اقامه دین و وحدت اسلامی را از اصل‌های مهم اسلامی برشمرد و افزود: در انقلاب اسلامی شاهد بودیم که هر دوی اینها رخ داد که هدف از آن اقامه دین بود و با تمام توان هم پای وحدت اسلامی ایستادیم.

وی خطاب به علما و روحانیون گفت: استنباط و اجتهاد احکام الهی الزامی است اما کسی حق ندارد از خودش سخنی در این باره بگوید.

همایش نقش استکبار در حمایت از جریان های افراطی و تکفیری و راه های مقابله با آن با مشارکت دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و با حضور شخصیت ها و علمای برجسته اهل سنت و تشیع در سنندج در حال برگزاری است.  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.