مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این موکب‌ها از محل نیات موقوفات مرتبط با نیت عزاداری ایام شهادت سید الشهدا امام حسین(ع) دایر شده و از زائران و عزاداران پذیرایی می‌کند.

حجت الاسلام محمد کاروند افزود: موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت در خروجی شهر سنندج به سمت کرمانشاه (میدان جهاد) در حال آماده سازی است و روزانه چهار هزار پرس غذا میان زائران عبوری توزیع می کند.

وی اضافه کرد: منابع مالی این موکب از محل اجرای نیت موقوفات امان الله خان ثانی، حاج محمد تقی معتمد وزیری، میرزا رضا وزیر، ماه رخسار و خانم بزرگ سنندج تامین و هزینه می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: همچنین خدمات دیگری همانند اسکان موقت، نمازخانه، خدمات اورژانس، سرویس بهداشتی و وضوخانه در جوار موکب اهل سنت کردستان در میدان جهاد سنندج به زائران اربعین ارائه خواهد شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به راه اندازی موکب امام خامنه ای (مدظله العالی) در مرز خسروی گفت: این موکب با همکاری استان‌های اردبیل، کرمانشاه و کردستان در مرز خسروی راه اندازی شده و خدمات آن شامل توزیع روزانه ۷ هزار پرس غذا است.

وی با بیان اینکه ۱۰ نفر از کارکنان اوقاف و امور خیریه کردستان به مدت ۱۰ روز  به مرز خسروی اعزام خواهند شد،  افزود: موکب سید الشهدا (ع) بیجار نیز از محل موقوفه الله یار خان در جاده خسرو آباد بیجار ایجاد شده و خدمات آن شامل اطعام، پذیرایی و برپایی نماز جماعت برای زائران است.

وی با اعلام زمانبندی کار مواکب اوقاف و امور خیریه کردستاناظهار داشت: این سه موکب از روز شنبه ۲۰ مهر تا ۳۰ مهر به زائران خدمت رسانی می کنند.

راهپیمایی اربعین، پیاده روی مسلمانان و آزادیخواهان کشورهای مختلف از نقاط مختلف کشور عراق به طرف کربلا به مناسبت اربعین حسینی است.

زائران ایرانی مسیر ۸۰ کیلومتری نجف مقدس تا کربلای معلی را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند؛ این مسیر به تعداد یک هزار و ۴۵۲ ستون برای راهپیمایان پیش بینی شده که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.

با متوسط پیاده روی هفت تا هشت ساعت در هر روز، مسیر نجف تا کربلا طی سه تا چهار روز طول می‌کشد.

کردستان با وسعتی معادل ۲۸ هزار و ۸۱۷ کیلومتر مربع در غرب ایران واقع شده و ۲۲۷ کیلومتر با کشور عراق مرز دارد؛ این استان در مجموع یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲۹ شهر و هزار و ۷۰۳ روستا ساکن هستند.
۷۳۴۸/۹۱۰۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.