سرهنگ عباس مسعودی روز دوشنبه در همایش پلیس، امنیت و اصناف کردستان اظهار داشت: با توجه به اینکه تصمیم شهرداری اجرای ساماندهی دستفروشان سنندج در خیابان‌های مرکزی شهر است و با توجه حجم تردد و ترافیک در این مسیر مناسب اهداف طرح نیست.

وی با بیان اینکه شهرداری باید زیرساخت‌های لازم را برای ساماندهی دستفروشان فراهم کند، افزود: این نهاد باید در بحث جانمایی و انتخاب محلی دیگر برای جابجایی آنان اقدام کند.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان خواستار شفاف‌سازی شهرداری در بحث اطلاع‌رسانی به مردم شد و گفت: نیاز است شهرداری برای ساماندهی بهتر این قشر از لحاظ توان مالی، آنان را شناسایی کند.

سرهنگ مسعودی با بیان اینکه اجرای این طرح نیازمند قانع کردن تمام دستفروشان است، اضافه کرد: پلیس نیز آمادگی کامل دارد تا در زمینه جابجایی این افراد به مکانی مشخص همکاری کند.

وی مقوله امنیت را در زندگی روزمره مهم و پیچیده دانست و اظهار داشت: تامین امنیت فقط کار پلیس نیست بلکه بسیاری از سازمان‌ها نیز باید نیروی انتظامی را در این حوزه و پیشگیری از وقوع جرم یاری کنند.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: اگر مشارکت مردم نباشد امنیت حاکم نمی‌شود، ضمن اینکه تربیت صحیح فرزندان در ایجاد و حفظ امنیت بسیار تاثیرگذار است.

سرهنگ مسعودی با بیان اینکه اصناف در ایجاد امنیت همیشه تاثیرگذار بوده‌اند، اضافه کرد: باید به خواسته‌های آنان توجه کرد، زیرا اصناف همراه نظام هستند و به برقراری امنیت کمک می‌کنند.

لزوم عدم سختگیری در تردد کالا از مرز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز در این همایش با بیان اینکه تاکید رهبری بر مبارزه با قاچاق سازمان یافته است، افزود: در مورد تردد کالا نباید زیاد سختگیری کرد، چراکه پدیده قاچاق طبیعت استان‌های مرزی است.

محمد دره‌وزمی، مرزی بودن و تردد و ترانزیت کالا را مزیت استان دانست و گفت: مبارزه با قاچاق سازمان یافته وظیفه همه است و باید در این زمینه همکاری لازم صورت گیرد.

وی از تلاش پلیس در راستای حفظ امنیت در جامعه تقدیر و اضافه کرد: امنیت و آسایش محصول کار جمعی بوده که مولفه اصلی آن پلیس است، بنابراین همه باید قدردان زحمات پلیس در جامعه باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه مشکل خاصی در حوزه اصناف وجود ندارد، یادآور شد: امنیت موجود در بازار نتیجه همکاری نیروی انتطامی با اتاق اصناف است.

دره وزمی، تولید را تنها راه نجات اقصاد از مشکلات دانست و افزود: نیروی انتظامی هم به نوعی با ایجاد امنیت در شهرک‌های صنعتی به تولید کشور کمک می‌کند.

پلیس برای ساماندهی بازار تلاش کند

ریس اتاق اصناف کردستان هم در این همایش با بیان اینکه بازاریان همواره در طول ۴۰ سال گذشته در کنار دستگاه‌های مختلف بوده‌اند، اظهار داشت: انتطار داریم نیروی انتظامی در خصوص وضعیت دستفروشان سنندج و ساماندهی آنان با اتاق اصناف و شهرداری همکاری کند.

 فرهاد عزت پور اضافه کرد: دروازه‌های شهر سنندج محلی برای فعالیت دستفروشان و موجب ایجاد ترافیک و مزاحمت برای مسافران و شهروندان شده است.

وی اظهار داشت: اصناف از جمله مهمترین اقشاری هستند که مالیات پرداخت می‌کنند پس باید به خواسته‌های آنان توجه شود، همچنانکه نیاز است نیروی انتطامی در راستای ساماندهی بازار و دستفروشان اصناف را یاری دهد.

در این همایش از عضای اتحادیه‌های اصناف کردستان و کارکنان اداره نطارت بر اماکن عمومی با اهدای لوح تقدیر شد.

۶۵ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در کردستان وجود دارد که از این تعداد بیش از ۲۹ هزار واحد در مرکز استان واقع شده است، ضمن اینکه حدود سه درصد آن فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای صنفی بزرگ هستند.

۷۳۵۵/ ۳۰۳۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.