عصر امروز که به شب پیوند بخورد، وسوسه خناسان بالا می‌گیرد تا برادر را از بردار جدا کند، اما آنها هنوز به سایه بلند این سرو هم پی نبرده‌اند برسد که بخواهند شاخه‌ای از آنان را بشکنند.

غروب طوفانی این عصر بلا، قرار است تا شاهد بالارفتن دست‌هایی باشد که آمده‌اند تا دست یاری به سوی عاشورا بگشایند.

لب‌ها با ذکر یک نام طوفانی می‌شود، نامی که سرسلسله همه نام‌های است؛ یا ابوفاضل، نام شما یک اسم نیست؛ حقیقتی است که خورشید را به چشمه می‌برد همان خورشیدی که ظهر عاشورا، دیگر رمق تابیدن بر اطفال حرم را نداشت و شرمش می‌شد از نگاهتان.

مشک بر دوش از التهاب فرات دور شدید، اما، تصویر این زلالی بی‌پایان تا دامن ابد در جویبار زمزمه تاریخ تکرار می‌شود.

راستی تاریخ چه معنایی از وفا و عشق داشت اگر شما نبودید ...

ذهن تاریخ سرشار از غیرت و وفای شماست و هنوز هم علم متبرک و مشک پر از احساستان، تاسوعا را متبرک کرده است چرا که تاسوعا روزی است که شما  آب را به مقصدی که باید برسانی رساندی و حق برادری را به جای آوردی که اگر اینگونه نبود، امامت را برادر خطاب نمی‌کردی.

و در حالا در عبور از روزی که به نام وفادارترین سردار تاریخ است، شاگردان عاشورا در قروه تاسوعایتان را به سوگ نشسته‌اند. 

و فردا چیزی نمانده، در طلوع سرخ عاشورا، دلهای بی‌تاب به غروبی می‌رسند که سرد و خاموش نیست بلکه حرارتی در آن است که تاابد سرد خواهد شد.

نام حسین(ع) اصل آشنایی با اسلام

آیت الله شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان

نماینده ولی فقیه در کردستان رور دوشنبه در تجمع باشکوه عزداران تاسوعا در میدان اتحاد قروه، اظهار داشت: این حجم از صفا، وفاداری، عشق و علاقه تنها ازدلهای شیدایی و انسان‌های حدایی برمی‌آید که به عشق اهل بیت(ع) گرما و سرما نمی‌شناسند. 

آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی با اشاره به برگزاری چندین تجمع باشکوه در روز تاسوعا در استان، افزود: چنین همایش‌های عاشقانه‌ای عمل به دستور نبی مکرم اسلام مبنی بر عشق و مودت به  اهل بیت (ع) در برابر اجر رسالت است.

وی تاکید کرد: ارادت به اهل بیت(ع) برای ما و به نفع ماست تا درمسیر حق با عزت و قدرت بمانیم و دنیا و آخرت سعادتمند داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه امروز روز عباس است و این ساعات، ساعات آزمایش کاروان کربلاست، اضافه کرد: کاش همه انسانها همانند حضرت ابالفضل(ع) از آزمایش‌ها سربلند بیرون بیایند و به جایگاهی همچون جایگاه آن حضرت برسند که همه شهدا به آن غبطه می‌خورند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی به ویژگیهای برجسته‌ حضرت عباس(ع) اشاره و اظهار داشت: ایشان پدر فضائل  و همه وجودشان فضیلت است و به واسطه همین فضل و کرم باب‌الحوائج شده است.

وی از اهل بیت نبوت به عنوان خاندان کرم، چراغ راه و کشتی نجات نام برد و یادآور شد: اگر جهان بخواهد نجات پیدا کند این پرچم و پیراهن مشکی حسین(ع) است که هادی و راهنما می‌شود و با ظالمان کنار نمی‌آید.

آیت‌الله حسین شاهرودی تاکید کرد: "هیهات من‌الذله" شعاری است که بر عدم بیعت حسینیان با یزیدیان در همه دوران‌ه تاکید دارد. 
نماینده ول فقیه در استان افزود: حرکت و نهضت حسینی موجی است که نهضتی جهانی را ایجاد رده است تا ناآشنایان با اسلام با نام حسین(ع) با اسلام آشنا شوند.

۹۹۳۷ / ۳۰۳۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.