رییس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج در توضیحاتی به ایسنا، « علت اولیه» مرگ دانش آموز سنندجی در این بیمارستان را «نارسایی کبد» اعلام کرد. این نخستین اظهار رسمی پزشکی درباره مرگ این دانش آموز در سنندج است. اومی گوید:«علت اصلی مرگ این بیمار در جواب کالبد شکافی پزشکی قانونی و در 2 ماه آینده مشخص می شود».

«پرستو نصیری» دانش‌آموز پایه نهم دبیرستان دخترانه شهید بهمنی محله عباس‌آباد سنندج 16 مردادماه برای مداوا به بیمارستان تامین اجتماعی این شهر مراجعه کرده بود. او ساعت 14:27 دقیقه روز چهارشنبه 16 مرداد پذیرش و ساعت17:40 دقیقه به اتاق برده شد. به گفته رییس بیمارستان تامین اجتماعی، به تشخیص پزشک معالج، بیمار برای عمل جراحی «کیسه صفرا» به اتاق عمل برده شد، اما ساعتی بعد از عمل، بیمار فوت شد .

رییس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج گفت: مراجعه کننده به دلیل «فشار پایین و بی حالی» توسط پزشک معالج در بیمارستان بستری و با انجام آزمایش و سونوگرافی مشخص شد که در شکم او مایعی وجود دارد و این موضوع باعث شد پزشک برای تشخیص مایع موجود در بدن بیمار، او را به اتاق عمل انتقال دهد .

دکتر افشین احمدی تایید کرد: بعد از تشخیص پزشک، مشخص شد هیچ گونه پارگی و سنگ صفرا در بدن بیمار وجود ندارد، اما در انجام آزمایشات، «کبد و قلب» بیمار در وضعیت نامناسبی قرار داشت.

وی در عین حال یادآورشد:«برخی از متخصصان قلب و بیهوشی بعد از ویزیت بیمار تشخیص دادند که بیمار به احتمال بالای 90 درصد فوت کند».

او تایید کرد:«بیمار 7 ساعت بعد از خروج از اتاق عمل به دلیل ایست قلبی فوت کرد».

 به گفته وی، کمیته مردمی بیمارستان تامین اجتماعی سنندج روز شنبه 19 مرداد با حضور شماری از پزشکان تشکیل و در آن دلیل مرگ این نوجوان بررسی و علت مرگ «مسمویت یا نارسایی کبد» تشخیص داده شد .

  مرگ این نوجوان سنندجی پس از جراحی در بیمارستان، از سوی رییس آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج رسانه ای شد و بازتاب گسترده ای یافت .

با این حال رییس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج، منکر هرگونه قصور پزشکی و ارایه خدمات به بیمار شد و به تاکید گفت:«هیچ گونه قصور پزشکی در ارایه خدمات بیمارستانی وجود نداشته است».

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.