معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده، امروز در بدو ورود به شهر سنندج از آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای ترنج شهر سنندج بازدید کرد.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ابتکار در این بازدید اظهار کرد: در راستای توان افزایی بانوان و تاب آوری آنها به ویژه بانوان سرپرست خانوار آموزش های اساسی و لازم باید اجرا و پس از توانمند سازی آنها مدیریت اقتصاد در خانواده به آنها اموزش داده شود.
وی گفت: چنانچه بانوان به لحاظ مدیریت اقتصادی توان خود را افزایش دهند حجم وسیعی از بیکاری‌ها حل و اقتصاد خانواده ها مدیریت خواهد شد.
معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: ما به دنبال اشتغال پایدار برای بانوانی هستیم که شغلی پایدار و شرافتمندانه داشته باشند تا بتوانند زندگی خود را بگذرانند.
مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان هم در این بازدید اظهار کرد: براساس معرفی موسسه آزاد کاردوک و نیازسنجی آنها ۱۷ حرفه ایجاد شده و ۳۶۲ نفر آموزش داده شده‌اند.   جمیل احمدی با اشاره به اینکه بخشی از آموزش ها را به بخش خصوصی داده‌ایم، افزود: فنی و حرفه ای ظرفیت خوبی را داراست تا دوره های پیشرفته تر را هم برگزار کند.
وی خاطرنشان کرد: دوره‌هایی که در فنی و حرفه ای آموزش داده می‌شوند هم انگیزشی هستند و هم ارتباط با بازار کار را بیشتر می کنند.
دلکش شریعتی، مدیر آموزشگاه ترنج هم در ادامه اظهار کرد: آموزشگاه ترنج خردادماه سال ۷۶ تاسیس شده و ابتدا در رشته فرشبافی فعالیت می کرد که در ادامه تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای، رشته‌های فناوری اطلاعات، طراحی دوخت،  گلسازی، گلیم بافی و... به مجموع رشته‌های آن اضافه شد.
وی افزود: سالانه به طور میانگین حدود ۴۰۰ نفر در بیش از ۳۰ رشته و حرفه در این آموزشگاه‌ آموزش‌های لازم را می بینند و وارد بازار کار می شوند.
شریعتی خاطرنشان کرد: همچنین طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در سکونتگاه‌های غیررسمی با رویکرد ایجاد و یا توسعه کسب و کارهای خرد در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی تیرماه ۹۸ در این آموزشگاه اجرا می شود.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.