نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اهل بیت پیامبر (ص) بهترین راهنما برای استفاده از دستورات قرآن هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، در همایش بزرگ قرآن و عترت و تکریم از چهره‌های شاخص قرآنی استان که امروز، 19 تیرماه در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: ایران اسلامی مصداق عینی آیه 60 سوره انفال که می‌فرماید: ««وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ وَآخَرِینَ مِنْ دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنْفِقُوا مِنْ شَیْءٍ فِی سَبِیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَأَنْتُمْ لَا تُظْلَمُونَ؛ و هر چه در توان دارید از نیرو و اسبهاى آماده بسیج کنید تا با این [تدارکات] دشمن خدا و دشمن خودتان و [دشمنان] دیگرى را جز ایشان که شما نمی‌شناسیدشان و خدا آنان را می‌شناسد بترسانید و هر چیزى در راه خدا خرج کنید پاداشش به خود شما بازگردانیده می‌شود و بر شما ستم نخواهد رفت» است.

وی افزود: ما با نوشته این آیه بر روی لباس رزمندگانمان و تبعیت از این آیه امروز توانسته‌ایم هراس و وحشت را در دل دشمنان ایران اسلامی در سطح جهان ایجاد کنیم.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: ما مسلمانان جز با علم نمی‌توانیم به این پیروزی بر دشمنانمان دست پیدا کنیم و نمونه عینی آن تلاش دشمن برای مانع ایجاد کردن در هسته‌ای ایران است.

وی بیان کرد: امروزه انرژی هسته‌ای برای کشورهای جهان امری بسیار لازم بوده و برای کشوری که به انرژی هسته‌ای در بخش‌های مختلف دست پیدا کند، یک قدرت و عزت محسوب می‌شود که دانشمندان ما به آن دست پیدا کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: با پیروی از دستورات قرآن در بسیار از تکنولوژی‌های روز مانند نانو، انرژی هسته‌ای، با تکیه بر دانشمندان خود در سطح جهان به موفقیت‌های متعددی رسیدیم و این نشان می‌دهد که در هرجا به دستور قرآن عمل کرده‌ایم، موفق بوده و خوب پیش رفته‌ایم.

وی افزود: در هر بخشی از زندگی که به قرآن عمل نکرده و دستورات انسان‌ساز آن را اجرا نکرده‌ایم، دچار مشکل و خسران شده‌ایم که یکی از این بخش‌ها تقوالی الهی بوده که کم گذاشته‌ایم البته کشور ما در رشد معنویت و فضایل اخلاقی و تربیت انسان‌های قرآنی هم قدم‌های مثبتی برداشته است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی عنوان کرد: قرآن کتاب عمل و هدایت انسان‌ها بوده و همه اموری که برای جامعه بشریت لازم بوده، قرآن به آن پرداخته است و برای تمام مشکلات پیش پای انسان راهگشا بوده است.

وی افزود: ما باید مراحل قرآنی شامل روخوانی، روانخوانی، تجوید، ترجمه و مفاهیم، تفسیر پشت سربگذاریم و این متون قرآنی را کامل و جامع درک کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان  با اشاره به اینکه اهل بیت پیامبر (ص) بهترین راهنما برای استفاده از دستورات قرآن هستند، یادآور شد: 15 هزار حدیث اهل بیت (ع) در زمنینه تفسیر قرآن کریم بوده است و این احادیث راهنمای ما برای بهره‌گیری از قرآن هستند.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.