اخبار مرتبط

مسعود الماسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد گاوشان به سیستم های نوین آبیاری مجهز می شوند که در مرحله نخست آن یک هزار و 500 هکتار توسط جهاد کشاورزی اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه سه هزار و 500 هکتار باقی مانده این پروژه از اعتبارات طرح ساماندهی رودخانه‌های غرب و شمال غربی کشور در 2 فاز اجرا می شود، افزود: فاز دوم آن 2 هزار و 100 هکتار است که از سال 96 توسط جهاد نصر همدان شروع شده و در حال حاضر با 71 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
الماسی با بیان اینکه مجموع اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این پروژه در سدهای شهرستان حدود 500 میلیارد ریال است، یادآور شد: برای اجرای این پروژه 32 ایستگاه پمپاژ و بیش از یک هزار کیلومتر لوله گذاری خطوط اصلی و فرعی مورد نیاز است که سازه 28 ایستگاه تکمیل و سایر ایستگاه ها نیز در حال اجرا است.
فرماندار کامیاران با اشاره به بهره مند شدن هشت روستای بخش مرکزی کامیاران از مزایای اجرای این طرح گفت: در تمام چهار سد حوزه این شهرستان طرح های مختلف کشاورزی و تبدیل زمین های دیم به آبی در پایاب آنها به منظور توسعه بخش کشاورزی و رونق تولید در حال اجرا است.
شهرستان کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
7349/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.