نظام مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس ثبت نام برای سفارش کتاب های درسی دانش آموزان پایه های دوم تا ششم دوره ابتدایی و یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم آغاز شده است.
وی با بیان اینکه دانش آموزان تا 20 خرداد فرصت دارند با ورود به سامانه www.irtextbook.ir/ نسبت به ثبت نام کتب درسی اقدام کنند، افزود: امکان تغییرات برای اصلاح سفارش کتاب‌های درسی نیز از اول مرداد تا 16 شهریور فراهم می شود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان به زمان ثبت سفارش کتاب های دانش آموزان اول ابتدایی نیز اشاره کرد، گفت: ثبت سفارش گروهی و انفرادی کتاب‌ های پایه اول ابتدایی نیز 23 تیر آغاز و تا پنجم شهریور ادامه دارد.
وی یادآور شد: دانش آموزان پایه دهم دوره دوم متوسطه و پایه هفتم استعدادهای درخشان نیز از 23 تیر تا 16 شهریور می توانند برای ثبت سفارش کتاب های درسی خود اقدام کنند.
مرادی اضافه کرد: مدارس باید از طریق سامانه مربوطه نسبت به ثبت سفارش گروهی دانش‌ آموزان اقدام و از ارجاع موردی دانش‌ آموزان و اولیای آنان به کافی‌نت برای سفارش انفرادی خودداری کنند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان گفت: بهای کتاب‌های درسی برای ثبت سفارش گروهی بر اساس قیمت‌های پشت جلد کتاب (ثبت ‌شده در سامانه) بوده و دریافت هر گونه وجه اضافی ممنوع است.
وی افزود: دانش آموزان و اولیای آنان در صورت تمایل می توانند از طریق همین سامانه ها به صورت سفارش انفرادی ثبت نام کنند ضمن اینکه سفارش فردی و گروهی ثبت‌ شده در سامانه از سوی کاربر مدرسه قابل‌ رویت است بر همین اساس و برای رعایت صرفه ‌جویی درخواست نسخه چاپی ثبت سفارش فردی از سوی مدارس ممنوع است.
در سال تحصیلی جاری 290 هزار دانش آموز مقاطع سه گانه (ابتدایی، متوسطه اول و دوم) در سه هزار و 800 مدرسه استان کردستان مشغول به تحصیل هستند.
7348/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.