اخبار مرتبط

کاوه رشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاقه مندان به حضور در این رقابت هنری با بهره گیری از المان های شاخص کردستان از جمله رنگ ها و نماها می‌ توانند نسبت به هویت بخشی و نمادسازی برند ' سنندج، پایتخت نوروز ایران' اقدام کنند.
وی با اشاره به ویژگی طرح های ارسالی گفت: طرح قابل استفاده به دو صورت 'رنگی' و 'سیاه وسفید' و در ابعاد مختلف است.
وی اضافه کرد: طرح ها باید ویژگی های جامع بودن، سادگی و قابلیت سهولت در خواندن را داشته باشند و خلاقیت به عنوان ویژگی اصلی طرح و کپی نبودن از طرح های مشابه در آن وجود داشته باشد.
رشیدی با بیان اینکه شرکت در این فراخوان برای عموم آزاد است افزود: هر طراح می تواند حداکثر با ارائه سه اثر در این رویداد هنری شرکت کند و آثار باید با کیفیت 300DPI و به صورت فایل اصلی ارسال شود.
وی با اشاره به اینکه خلق آثار ارسالی می تواند به صورت فردی یا گروهی انجام پذیرد گفت: در صورت انجام کار گروهی، نام تمامی افراد باید ذکر شود.
دبیر اجرایی برند سنندج پایتخت نوروز ایران اظهار داشت: در صورت برگزیده شدن این گونه آثار، جایزه به صورت مشترک به صاحبان اثر تعلق می گیرد.
رشیدی تاکید کرد: شرکت کنندگان موظف به تکمیل فرم شرکت در فراخوان و تعهد اصالت اثر هستند.
وی افزود: ضروری است به همراه تصاویر آثار و فایل های ارسالی، مشخصات هنرمند شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، محل تولد، تحصیلات، آدرس پستی، آدرس الکترونیکی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه، خلاصه سوابق علمی، هنری، پژوهشی و یک قطعه عکس پرسنلی ارسال شود.
دبیر اجرایی برند سنندج پایتخت نوروز ایران اضافه کرد: شرح نمادها و مفاهیم بکار رفته در طرح ارسالی و تناسب آنها با شرایط اعلام شده برای نماد، ضروری است.
وی یادآور شد: دبیرخانۀ فراخوان طراحی نماد سنندج، پایتخت نوروز ایران، تمامی حقوق چاپ، تکثیر و همچنین نشر الکترونیک و ارائه نمایشگاهی آثار را دارد.
رشیدی با اشاره به اینکه به خالق سه اثر برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد، اظهار داشت: دبیرخانه مجاز خواهد بود از تصاویر آثار ارسالی در تبلیغات فرهنگی خود و پروژه طراحی نماد سنندج، پایتخت نوروز ایران استفاده کند.
وی با بیان اینکه شرکت کنندگان تا 25 اسفند 1397 مهلت ارسال اثر دارند افزود: ایمیل festivalnawroz@gmail.com برای دریافت آثار از سوی دبیرخانه تعیین شده است و علاقه مندان می توانند برای ارتباط با دبیرخانه با شماره 09053713022 تماس بگیرند.
اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سنندج با همراهی و حمایت استانداری کردستان، اداره کل میراث فرهنگی کردستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، اداره کل ورزش و جوانان، شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج و اتاق بازرگانی سنندج در آستانه نوروز 1398 و با هدف برندسازی، انعکاس مطلوب زیبایی های فرهنگی و طبیعی کُردستان و تشویق مردمان ایران زمین برای حضور در استان، از هنرمندان گرافیست و صاحب ایده برای طراحی برند دعوت کرده است.
6108 / 3034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.