شاهرخ محمودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ششمین روز از هفته منابع طبیعی و در راستای پروژه تامین و جایگزینی سوخت فسیلی، این تعداد آبگرمکن خورشیدی در اختیار ساکنان روستای عیسوله بخش سرشیو قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه منابع سوخت فسیلی، پایان پذیر است و باید با سوخت های دیگر جایگزین شوند، استفاده از انرژی های تجدید پذیر در حال تبدیل شدن به یک راه مهم و اقتصادی برای صرفه جویی در هزینه ها و محافظت از منابع طبیعی و جنگل ها است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان یادآور شد: هدف از اجرای این پروژه کاهش فشار وارده از روی جنگل هاست و ساکنان روستاها باید در قبال جنگل و درختان خود را مسئول بدانند، زیرا این سرمایه میراثی است که باید همچون گذشتگان برای نسل آینده به یادگار بماند.
وی اضافه کرد: با توجه به پوشش جنگلی گسترده در بخش سرشیو مریوان استفاده از آبگرمکن های خورشیدی باعث کاهش استفاده از سوخت فسیلی و کاهش قطع بی رویه چوب درختان جنگلی می شود.
محمودی گفت: در سال های گذشته درختان جنگلی در این منطقه برای تهیه سوخت توسط مردم منطقه قطع می شد که این کار باعث ایجاد خسارت جبران ناپذیری به منابع طبیعی شده است.
وی ابراز امیدواری کرد استفاده از آبگرمکن های خورشیدی باعث کاهش مصرف سوخت فسیلی، حفظ ، حراست و نگهداری از عرصه های طبیعی شود.
15 تا 21 اسفند به عنوان هفته منابع طبیعی است.
شهرستان مریوان با 153 هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7354/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.