اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر انور اسماعیلی روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: با اجرای این طرح دفترچه های کاغذی حذف و بیماران در مراجعه به مراکز درمانی با ارائه کد ملی و یا یکی از مشخصات خود می توانند از خدمات نسخه الکترونیکی بهره مند شوند.
وی افزود: طرح نسخه الکترونیکی در حوزه سر پایی به صورت آزمایشی در استان کرمان اجرا شد و براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال باید اجرای آن در یکی از شهرستان های هر استان اجرایی شود.
مدیر کل بیمه سلامت کردستان اضافه کرد: با توجه به پتانسیل های خوبی که سنندج در حوزه آی تی و فناوری دارد و همچنین در دسترس بودن برای نظارت بیشتر بر اجرای طرح، این شهر به عنوان پایلوت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان کردستان انتخاب شد.
وی یادآور شد: در راستای اجرای طرح؛ دوره های آموزش برای پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت و داروخانه ها برگزار شده و پاراکلینک ها و آزمایشگاه ها نیز در نوبت گذراندن دوره های آموزشی هستند.
اسماعیلی گفت: به محض کلید خوردن اجرای این طرح در کشور، به صورت نمادین در یکی از مطب های پزشکان سنندج نیز آغاز می شود و در سال جدید وارد فاز اجرا خواهد شد.
وی تاکید کرد: در ابتدای سال آینده و با اجرای این طرح عملا بخشی از ویزیت پزشکان و نسخه های تولید شده در مطب های خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان به صورت الکترونیکی انجام می شود.
مدیر کل بیمه سلامت کردستان اظهار داشت: اجرای این طرح برای هر سه ضلع سازمان های بیمه گر، بیمه شده ها و ارائه دهندهای خدمت (پزشکان، داروخانه ها و ...) مزایای خاصی دارد و امیدواریم بتوانیم این تعهد را جلو برده و همکاری مراکز طرف قرارداد را جلب کنیم.
وی افزود: در حال حاضر براساس برآوردهای انجام شده ماهیانه حود 140 هزار دفترچه چاپ شده و 2 میلیارد ریال هزینه صدور و دستمزد و تمدید المثنی این دفترچه هاست که با اجرای این طرح این هزینه ها کاهش می یابد.
اسماعیلی یادآور شد: یکی دیگر از مزایای الکترونیکی کردن نسخه ها رسیدگی به کارهای درمانی به صورت الکترونیکی و کاهش کاغذ بازی است ضمن اینکه اگر خطایی اتفاق بیفتد سیستم فوری اعلام می کند.
وی گفت: همچنین با اجرای این طرح دریافت خدمات حوزه سلامت عدالت محورانه خواهد شد و موفق می شویم حمایت های خود را از قشر آسیب پذیر جامعه بیشتر کنیم ضمن اینکه میزان سوء استفاده، تخلف و تقلب در این حوزه به کمترین میزان خود می رسد.
مدیر کل بیمه سلامت کردستان افزود: اجرای این طرح شاید مشکلاتی داشته باشد که یکی از آنها قطعی سیستم ارتباطی است و بر این اساس مجبوریم روش سنتی را نیز نگه داشته و نسخه نویسی الکترونیکی را کم کم پیش ببریم.
وی اضافه کرد: با توانمندی هایی که در حوزه آی تی استان کردستان وجود دارد و آموزش چهره به چهره مراکز طرف قرارداد، پیش بینی می شود با کمترین مشکل در این حوزه مواجه شویم ضمن اینکه کردستان جزو چهار استانی است که در حوزه سلامت از ظرفیت شرکت های آی تی خوبی بهره مند می شود.
اسماعیلی با بیان اینکه اجرای این طرح در حوزه اشتغالزایی برای جوانان حوزه آی تی خروجی خوبی دارد، اظهار داشت: تلاش می کنیم از خرداد سال آینده نسخه نویسی الکترونیکی در حوزه بستری را نیز در استان اجرا کنیم.
به گزارش ایرنا، در دولت تدبیر و امید که سلامت و بهداشت و درمان مردم بعنوان یکی از اولویت های اصلی مورد توجه قرار گرفت، سازمان بیمه سلامت نیز در همراهی با طرح تحول نظام سلامت و با پوشش بیمه ای رایگان آحاد مختلف مردم بویژه قشر آسیب پذیر جامعه، برگ زرین دیگری را بر افتخارات خود افزود و نقش مهمی در کاهش پرداخت از جیب مردم در هزینه های سلامت ایفا کرده است.
در استان کردستان بیش از یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد شامل بیش از 600 هزار نفر در روستاها ساکن هستند.
7348/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.