اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، یحیی معروفی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت چهلمین فجر انقلاب با عنوان «آموزش عالی استان در فراز چهلم انقلاب» اظهار داشت: در این مدت نظام در حوزه های مختلف پیشرفت های چشمگیری داشته است.
وی افزود: رشد جمعیت دانشگاهی و تعداد مراکز آموزش عالی و دوره های مختلف تحصیلی تلاش برای تحقق سیاست های دسترسی برابر به فرصت های آموزشی از دستاوردهای انقلاب است.
معروفی چهل سالگی انقلاب را دوره کمال و بلوغ نظام اسلامی و نقطه اتکایی برای نگاه عالمانه و موشکافانه به خدمات و استفاده از تجربیات گذشته برای ساخت آینده ای بهتر دانست.
وی اضافه کرد: در این مدت دانشگاه ها، توسعه بسیاری داشته بطوریکه هر فرد در محل زندگی خود امکان دسترسی به مراکز آموزش عالی را دارد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان با اشاره به اینکه در کنار دستاوردهای قابل افتخار انقلاب نباید از آسیب های گسترش مراکز عالی غافل باشیم، اظهار داشت: در مقطعی که از دانشگاه انتظار می رود تا انتظار جامعه را بر آورده و مساله جامعه را به مساله خود تبدیل کند، باید تلاش کنیم تا مسایل جامعه در دانشگاه حل شود.
معروفی تحقق این مهم را در گرو بازنگری جدی در حوزه کیفی دانست و گفت: دانشگاه باید در برابر مخاطبان پاسخگو باشد و از بعد کمی پا فراتر گذاشته و وارد بعد کیفی شود.
وی به 100 سالگی تاسیس نهاد تربیت معلم و ماموریت خطیر این نهاد در تربیت نیروی انسانی اشاره و بسیاری از دانشگاه های مادر را برخاسته از بطن این مرکز علمی اعلام کرد.
معروفی افزود: بعد از انقلاب بویژه در سال های اخیر نگاه ویژه ای به تربیت معلم شده و امروز شاهد جذب نخبه ترین فرزندان این مرز و بوم هستیم که در سال های اخیر 200 نفر رتبه زیر یک هزار در دانشگاه فرهنگیان سنندج جذب شده است.
وی یادآور شد: رویکرد تقاضای اجتماعی، نیازسنجی بر اساس سفارش جامعه، مقایسه درآمد و هزینه از جمله رویکردها جذب دانشجوست و از آنجا که دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت گراست به جذب و پرورش بهترین نیروها پرداخته است.
معروفی از رونمایی از تاریخ جامع تربیت معلم کردستان خبر داد و گفت: سال 1334 دانشسرا در کردستان تاسیس شد و اکنون در حال جمع آوری اسناد بایگانی این نهاد در استان هستیم و نمایشگاهی از دستاوردهای تربیت معلم کردستان هشتم اسفند در استان برگزار می شود.
9937/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.