اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجمع انتخابات هیات ناشنوایان استان کردستان با حضور حسن سلگی سرپرست فدراسیون ناشنوایان کشور و حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان استان در سنندج با یک نامزد (تیمور جعفری) برگزار شد.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در این نشست گفت: در زمینه قهرمانی ورزش ناشنوایان ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در استان داریم اما کارهای خیلی ویژه ای در زمینه شکوفایی این استعدادها انجام نشده است.
حامد جولایی با بیان اینکه ورزش ناشنوایان رشته ای مقام آور است، تاکید کرد: هیات ورزش ناشنوایان باید در تمام شهرستان ها فعال باشد نه اینکه فقط بر روی شهر سنندج تمرکز کند.
وی اظهار داشت: کمک کردن به ورزش ناشنوایان یک وظیفه قانونی است و اداره کل ورزش و جوانان این آمادگی را دارد که در حد توان به توسعه این ورزش در استان کمک کند.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان افزود: برای ارتقا و توسعه این ورزش باید در شهرستان ها فضا و امکانات لازم در اختیار ناشنوایان قرار گیرد البته اداره کل ورزش و جوانان به تنهایی نمی تواند کار زیادی انجام دهد بلکه سایر ادارات و سازمان ها نیز باید وارد عمل شوند.
وی با بیان اینکه عملکرد خوب هیات های ورزشی نیازمند زیرساخت های لازم است، از فدراسیون ناشنوایان خواست در حوزه ورزش نابینایان، کردستان را یاری داده و زمنیه میزبانی این استان برای برگزاری مسابقات برخی رشته ها را فراهم کند.
جولایی همچنین با اشاره به کسب مدال طلای المپیک تابستانی ناشنوایان ترکیه توسط نسیبه شهبازی تکواندوکار کردستانی گفت: در راستای پاسداشت این قهرمانی و فراهم کردن زمینه برای استعدادهای ورزشکاران، هفته آینده عملیات احداث خانه تکواندو با اعتبار 60 میلیارد ریال در شهرستان مریوان آغاز می شود.
رئیس جدید هیات ورزشی ناشنوایان کردستان نیز در این نشست با بیان اینکه هیات ناشنوایان مظلوم ترین هیات ورزشی است، گفت: شناسایی استعدادها و نیاز سنجی، آماده سازی ورزشکاران و حضور و قهرمانی در مسابقات و فراهم کردن زیرساخت ها از برنامه های آتی این هیات در استان است.
تیمور جعفری با اشاره به امکانات و فضاهایی که در اختیار هیات های ورزشی جانبازان و نابینایان قرار دارد، افزود: این امکانات ویژه تمام معلولان است و انتظار می رود هیات ناشنوایان نیز بتوانند از آنها استفاده کنند.
تیمور جعفری از یکسال پیش تاکنون سرپرست هیات ورزشی ناشنوایان استان کردستان بود و امروز با رای اعضای مجمع برای مدت چهار سال مسئولیت ریاست این هیات را بر عهده گرفت.
پیش از آن صباح قریشی مدیرکل بهزیستی کردستان رئیس هیات ورزشی ناشنوایان این استان بود.
7348/6108
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.