به گزارش ایرنا، سیدکیومرث کمال یار روز پنجشنبه در دیدار با فرماندار سروآباد گفت: این میزان نفت سفید در بین خانوارهای فاقد گاز زیر پوشش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی توزیع شده است.
وی اظهار داشت: میانگین سهمیه نفت سفید هر خانوار در طول سال 1900 لیتر است که تاکنون 70 درصد از سهمیه برای توزیع اعلام شده و تا پایان دی نیز مابقی سهمیه برای توزیع به عاملین فروش اعلام خواهد شد.
مدیر پخش فرآورده های سوختی شرکت نفت منطقه مریوان یادآور شد: 1400 خانوار فاقد گاز تحت پوشش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در شهرستان سروآباد از سوخت نفت سفید برای وسایل گرمایشی خود در فصول سرد سال استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: در شهرستان سروآباد 17 فروشندگی وظیفه توزیع نفت سفید را در بین خانواده های فاقد گاز این شهرستان بر عهده دارند.
کمال یار با بیان اینکه سوخت مدارس، مراکز مخابراتی و خانه های بهداشت فاقد سبکه گاز نیز تامین و تحویل شده است، گفت: 33 هزار لیتر نفتگاز و 2 هزار لیتر نفت سفید برای مدارس سروآباد و 14 هزار و 500 لیتر نفت سفید نیز در بین مراکز بهداشت این شهرستان توزیع شده است.
مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه مریوان اضافه کرد: گاز طبیعی به میزان یک میلیون و 400 هزار کیلوگرم از طریق 2 باب جایگاه cng در بخش حمل و نقل شهرستان سروآباد در هشت ماه گذشته مصرف شده است.
وی با بیان اینکه سوخت بخش کشاورزی به صورت 100 درصد تا پایان آبان تحویل داده شد، افزود: یک میلیون لیتر نفتگاز در بخش کشاورزی جهت مصرف تراکتور، کمباین و موتور پمپاژ چاه های کشاورزی توزیع شد.
کمال یار یادآور شد: تعداد چهار جایگاه در شهرستان سروآباد وظیفه توزیع فرآورده های بنزین و نفتگاز برای بخش های حمل و نقل را بر عهده دارند.
وی از انجام بازدیدهای مستمر ماهیانه و غیر محسوس با هدف کنترل کیفیت و کمیت جایگاه های عرضه سوخت منطقه نفتی مریوان خبر داد.
فرماندار سروآباد نیز با اشاره به آغاز فصل سرما بر ضرورت توزیع نفت سفید در بین خانوارهای فاقد گاز این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد جمعیت این شهرستان در روستاها ساکن هستند، دهیاران نسبت به شناسایی و معرفی خانوارهای نیازمند به سوخت فسیلی اقدام کنند.
کوهسار دادور افزود: از مجموع 73 روستای این شهرستان هم اکنون 64 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و اهالی 9 روستای باقی مانده نیز تا زمان گازرسانی از سوخت نفت سفید برای گرمایش استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: خدمت رسانی به مردم به ویژه به روستاییان وظیفه خطیر مسئولان است و نباید در شرایط سخت مرزداران غیور، فراموش شوند.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و بیش از 50 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.
7354/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.