به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، علی ملک پور بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون زمینه ازدواج ۳۹۶ نوعروسان نیازمند در استان با هزینه یک میلیارد و ۳۴۹ میلیون تومان فراهم شده که از این مجموع ۳۳۶ نفر تحت حمایت کمیته امداد استان بوده‌اند.

وی بابیان اینکه تأمین جهیزیه یکی از اهداف اصلی این نهاد برای خانواده‌های نیازمند است افزود: همچنین ۶۰ جهیزیه با هزینه ۱۰۶ میلیون تومان نیز برای نوعروسان نیازمند فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و به هنگام در بین جوانان از اهداف این نهاد است گفت: ۲۲۶ میلیون تومان هدیه ازدواج نیز به ۱۳۹ پسر تحت حمایت کمیته امداد استان اعطا شده است.

ملک پور با بیان اینکه به ایجاد زمینه ازدواج زنان سرپرست خانوار در راستای خودکفایی آنان ادامه داد: ۱۱۵ میلیون تومان نیز برای ازدواج مجدد ۳۲ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: لزدواج سنت حسنه پیامبر اکرم(ص) است که برخی از خانواده‌ها توانایی تأمین هزینه‌های آن را ندارند، نیکوکاران و خیرین می‌توانند با پرداخت هر مبلغی و یا اهدای جهیزیه زمینه ازدواج آسان نیازمندان را فراهم کنند.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.