سردار غلامعباس غلامزاده روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: ۷۰۰کیلوگرم از این میزان در طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده استان و مابقی در محورهای مواصلاتی استان کشف و ضبط شده است.

به گفته وی، در این مدت یکهزار و ۹۰۰ قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند که از این تعداد ۲۳۹ نفر خرده فروش مواد مخدر در طرح پاکسازی نقاط آلوده شناسایی و دستگیر شدند.

غلامزاده، با اشاره به پلمب ۳۳ باب منزل مسکونی در سالجاری در استان با حکم مقام قضایی افزود: ۴۵ دستگاه خودروی قاچاقچیان مواد مخدر نیز در این مدت توقیف شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت ۲۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان منهدم شد و ۳۸ راننده ناوگان حمل و نقل عمومی که تست اعتیاد آنها نیز مثبت بوده در دستگیر شدند.

غلامزاده افزود: در راستای اجرای طرح پاکسازی محیط پیرامون مراکز آموزشی استان در شهریورماه امسال ۱۵ کیلو و ۹۹۴ گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که با توجه به اهمیت پاکسازی نقاط پیرامون مدارس اجرای این طرح در طول سال تحصیلی جاری نیز ادامه دارد.

وی از اجرای ۳۵ کارگاه آموزشی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس، ادارات و دانشگاهها استان خبر داد و گفت: در این دوره‌ها بیش از ۳ هزار و ۱۷۵ نفر شرکت کردند.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ۳ نقطه برای راه‌اندازی ایست و بازرسی در محور لردگان به بروجن شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال وبختیاری نیز در این نشست با تاکید بر اینکه سوء مصرف مواد مخدر قابل بازگشت و درمان پذیر نیست، گفت: اطلاع‌رسانی دقیق و فرهنگ سازی در زمینه عواقب مصرف مواد مخدر یکی از راه‌های مهم در حوزه پیشگیری از مواد مخدر است.

مجید شیرانی افزود: اطلاع‌رسانی در خصوص این بیماری و همچنین نحوه درمان یکی از راه‌های مهم در حوزه‌های مختلف پیشگیری از سوء استفاده مواد مخدر است که می‌توان زمینه حضور بی ثمر معتادان در کمپ‌ها برای درمان را کاهش داد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۴۷ هزار نفر است و راه‌های این استان اکنون به عنوان محورهای ترانزیتی مرکز به جنوب مطرح است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.