اقبال عباسی روز چهارشنبه در جلسه شورای تامین مسکن استان با انتقاد از اینکه، برخی مدیران در دولت کنونی و دولت‌های گذشته برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها عجله برای کلنگ زنی و افتتاح طرح دارند، افزود: برای کلنگ زنی و افتتاح طرحهای مسکن استان نیز عجله شده است.

به گفته وی، مسکن مهر استان چه واحدهای که ساکنان در آن مستقر شده‌اند و یا واحدهای که خالی از سکنه  هستند، با مشکل مواجه‌اند که باید دستگاه‌های خدمترسان و مجری در جهت رفع مشکلات این واحدها تا پایان سال تلاش کنند.

استاندار چهارمحال و  بختیاری با انتقاد از برخی کم‌کاری و سهل‌انگاری از سوی متولیان بحث مسکن مهر استان افزود: باید هر چه سریعتر برای رفع مشکل این افراد از سوی دستگاه‌های متولی و خدمات‌رسان کارهای ضروری انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح‌های مسکن مهر در قالب شهرک احداث شده‌اند، اما ظرفیت و قابلیت شهرک را ندارند، اظهار داشت: با احداث این مسکن‌ها یک مساحتی به مساحت شهرهایی که مسکن مهر در آنجا اجرایی شده افزوده است.

به گفته وی،این مساله باعث افزایش فعالیت شهرداریها و در برخی شهرها خواهد شد و به دلیل اینکه از سوی شهرداریها، خدمات رسانی کمرنگ انجام میشود ، موجب نارضایتی مردم و همچنین شهرداری و خدمات شهری خواهد شد.

عباسی افزود: متولی اجرای طرح مسکن مهر وزارت راه و شهرسازی و پیمانکار در بیشتر مناطق بنیاد مسکن و شهرداریهاست، که باید برای ارائه خدمات و رفع مشکلات و کاستی‌ها هماهنگی و همکاری بین این دستگاه ایجاد شود.

 به گزارش ایرنا، از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر ۲۴هزار و ۸۵۰ واحد از سوی شرکت های تعاونی، اداره کل راه و شهرسازی، خود مالکان و گروه های خودساخت در چهارمحال و بختیاری احداث شد.
از ابتدای دولت یازدهم تاکنون حدود ۱۸ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان شده است. 

به گزارش ایرنا ، چهارمحال و بختیاری دارای ۴۲ شهر و بیش از ۸۰۰ روستا و آبادی است که جمعیتی افزون بر ۹۴۷ هزار نفر جمعیت دارد.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.