حمیدرضا فلاح  اظهارداشت: شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری در سال رونق تولید به منظور معرفی محصولاتِ صنایع کوچک و متوسط استان در نمایشگاه‌های خارج از کشور، حمایتِ مالی را در دستورکار خود قرار داده است.

به گفته وی، در همین راستا ۵۰ درصد از هزینه‌های ایجاد غرفه تا مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و همچنین دیدار تا ۵۰ میلیون ریال به علاقه‌مندان حضور در نمایشگاه‌های خارج از کشور پرداخت می‌شود.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با توجه به اهمیت شاخص استاندارد در کیفیت محصولات، این دستگاه متولی، از واحدهای تولیدی و "صادرات‌محور" استان نیز برای کسبِ استاندارد لازم متناسب با بازار کشورهای هدف را  نیز  حمایت مالی می‌کند.

وی با اشاره به مصوبه‌ کارگروهِ صادرات غیرنفتی استان مبنی بر استقرارِ دفترِ شرکت توسعه‌ صادرات استان در مرکز خدمات فن‌آوری و کسب و کار شهرک صنعتی شهرکرد ، اظهار داشت: یکی از اهدافِ اساسی شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری ، ایجاد یک سامانه برای ارایه‌ی مشاوره‌ حرفه‌ای در زمینه‌ی کسب و کار و همچنین تمهیداتِ لازم جهت مشورت به واحدهای صنعتی در راستایِ  توسعه‌ی صدورِ محصولاتِ تولیدی استان به کشورهای خارجی است.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری همچنین از مشارکتِ این شرکت با پارکِ علم و فن‌آوری و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان در مسیر تسهیل برای صادرات خبر داد و گفت : اگر مقدماتِ لازم برای اعزام یک هیاتِ تجاری از واحدهایِ علاقه‌مند به صادرات به کشورهای عمان، روسیه و قطر فراهم شود ؛ این دستگاه خدمات رسان  نیز اعتبارات  لازم را برای برگزاری این تور صنعتی تأمین خواهد کرد.

گفتنی است ، اینک ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی فعال در استان وجود دارد که حدود ۱۴هزار خانوار معادل ۴۵ هزار نفر از جمعیت استان از درآمد شهرک های صنعتی ارتزاق می کنند.

گز بلداجی چهارمحال و بختیاری از مهمترین محصولات صادارتی این استان است و سالانه ۲۴ تن گز در این منطقه تولید می شود.

46

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.