قاعدتا رفتار آقایان رئیسی و اژه‌ای نمی تواند دلخواه آنان باشد و باید بزودی منتظر واکنشهای تند این گروه باشیم. پاسخ به این واکنشها می تواند راهبرد جدید روسای دو قوه را روشن کند. فعلا خوشبینانه ترین فرض آن است که مسئولان ارشد کشور به درستی به این نتیجه رسیده اند که برای داشتن ایران قدرتمند نمی‌توان هیچ جناح سیاسی را طرد کرد. مقطع کنونی زمان مناسبی است برای محک زدن این واقعیت که حتی منتقدان تند را باید زیر خیمه نظام نگاه داشت زیرا برخوردهای سلبی و بگیر و ببند و تخطئه، چیزی به سرمایه کشور اضافه نمی کند.

به گزارش جماران؛ محمد مهاجری فعال اصولگرا در کانال تلگرامی خود نوشت: «آنگونه که برخی اصحاب سیاست و رسانه خبر داده‌اند، از سوی دفتر آقای ابراهیم رئیسی - رئیس جمهور منتخب - با آنها تماس گرفته اند و خواسته‌اند که اگر نظر ، پیشنهاد، انتقاد و پیامی دارند از طریق یک خط مستقیم منتقل کنند.

گویا آقای محسنی اژه‌ای رئیس جدید قوه قضاییه هم تدبیر مشابهی اندیشیده و تماسهایی با افراد مختلف گرفته شده است.

تا کنون چندتن از افرادی که با آنها تماس گرفته شده،موضوع را رسانه‌ای کرده اند و چنین بر می‌آید که آنها از این ایده پشتیبانی کرده‌اند.

اینکه خروجی چنین ارتباطی چه خواهد شد و آیا یک امر تشریفاتی است یا واقعا منشا تاثیر خواهد بود، در آینده مشخص می‌شود اما به نظر می‌رسد کاری که صورت گرفته، در داوری اولیه  می تواند مثبت باشد.

عجالتا از نتایج آتی و احتمالی اقدام یادشده عبور کرده و به یک نکته پیشینی اشاره می‌کنم:

اقدام آقایان رئیسی و محسنی اژه‌ای نباید به مذاق بخش پرقدرتی از جناح اصولگرا خوش بیاید. همین دوسه نفری که با آنها تماس گرفته شده از نگاه تندروهای اصولگرا، از مصادیق "اصحاب فتنه"،"غیرخودی"،"جریان استحاله"،"طلحه و زبیر"، "نفوذی" ، "ضدنظام" و ...  به شمار می‌روند و بارها از سوی رسانه های منتسب به این جریان به بدترین وجه مورد حمله و اهانت قرار گرفته اند.

پس قاعدتا رفتار آقایان رئیسی و اژه‌ای نمی تواند دلخواه آنان باشد و باید بزودی منتظر واکنشهای تند این گروه باشیم. پاسخ به این واکنشها می تواند راهبرد جدید روسای دو قوه را روشن کند.

فعلا خوشبینانه ترین فرض آن است که مسئولان ارشد کشور به درستی  به این نتیجه رسیده اند که برای داشتن ایران قدرتمند نمی‌توان هیچ جناح سیاسی را طرد کرد. مقطع کنونی زمان مناسبی است برای محک زدن این واقعیت که حتی منتقدان تند را باید زیر خیمه نظام نگاه داشت  زیرا برخوردهای سلبی و بگیر و ببند و تخطئه، چیزی به سرمایه کشور اضافه نمی کند.

باید منتظر ماند تا نتیجه این رویکرد روشن شود. هم از سوی دو قوه مجریه و قضاییه و هم از سوی چهره‌هایی که از آنها دعوت شده است. هرچه این چهره ها برخوردشان منطقی‌تر، منصفانه‌تر  خوشبینانه‌تر و دلسوزانه‌تر باشد،ایرانی همدل‌تر را نشانه می رود.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.