حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگو با عوامل مستند «احمد» خاطراتش را از سید احمد خمینی نقل کرده است؛ یکی از این خاطرات مربوط به دوران حضور در شورای سرپرستی صداوسیما است.

به گزارش جماران؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در گفت‌وگو با عوامل مستند «احمد» خاطراتش را از سید احمد خمینی نقل کرده است؛ یکی از این خاطرات مربوط به دوران حضور در شورای سرپرستی صداوسیماست:

صداوسیما قبل از اینکه شورای سرپرستی تشکیل شود، افرادی در آنجا حضور داشتند و فعال بودند؛ هم در خبر و هم در کل صداوسیما و هم در رادیو. آقای محتشمی بیشتر در رادیو بود، آقای نوری و... در خبر بودند، آقای کرباسچی و دیگران هم بودند. به طور طبیعی ارتباط آن‌ها عمدتاً با دفتر و مرحوم حاج احمدآقا بود. خب شورای سرپرستی طبق قانون جدید که مجلس وضع کرده بود، تشکیل شده بود.‌ شورای سرپرستی نمایندگان سه قوه بودند؛ از مجلس، دولت و قوه‌ قضائیه. سه نفر عضو اصلی بودند، سه نفر علی‌البدل. در شورای سرپرستی از همان جلسات اولیه انتخابات شد و من رئیس شورای سرپرستی بودم از ابتدا تا پایان. خب به طور طبیعی آن‌ها خیلی تحت فرمان شورای سرپرستی قرار نمی‌گرفتند، با یک مدل دیگری کار می‌کردند، آن‌ها منصوب ما نبودند. به همین دلیل هم ما افراد جدیدی را نصب کردیم. ممکن است دفتر و مرحوم حاج احمدآقا مثلاً ناراحت شده باشد،‌ ولی ایشان هیچ‌وقت به من نگفت که چرا این‌ها نیستند در صداوسیما. تنها حرفی که ایشان از اول به من زد گفت که از طرف امام هم یک نماینده آنجا باشد که ما با ایشان اختلاف داشتیم. می‌گفتم خب اگر نماینده‌ امام بیاید، شورای سرپرستی هیچ‌کاره است. دیگر کسی که نماینده‌ امام است قاعدتاً همه‌ اختیارات با اوست و او تصمیم‌گیر است.

حجم ویدیو: 10.81M | مدت زمان ویدیو: 00:02:16
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.