لیگ ملت های والیبال 2024| پیاتزا: ایران فوق العاده بازی کرد

سرمربی تیم ملی والیبال هلند بعد از شکست مقابل ایران گفت: باید به تیم ایران احترام بگذارم چرا که آن ها فوق العاده بازی کردند.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ تیم ملی والیبال ایران امروز (پنجشنبه 31 خرداد) در دومین دیدار هفته سوم مرحله مقدماتی خود به مصاف هلند رفت و سه بر دو این تیم را شکست داد تا دومین برد خود در ششمین دوره لیگ ملت‌ها را تجربه کند.

روبرتو پیاتزا سرمربی تیم والیبال هلند درباره جدال با ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها گفت: تیم ایران مستحق پیروزی در این بازی بود. نتیجه بازی دو بر دو بود و در آخر ست چهارم هم با یک امتیاز برتری به پایان رسید. پس هر دو تیم نزدیک بودند.

وی با بیان این‌که خوشحال نیستم چون بازی را باختیم، تصریح کرد: باید به تیم ایران احترام بگذارم. فوق العاده بازی کردند. مخصوصا امین و پوریا. همینطور میلاد در دریافت که توانست توپ‌های شگفت انگیزی را کنترل کرد. کار خوبی برای آن‌ها بود و هلند هم بایستی از رویای حضور در پاریس 2024 دست بکشیم و به آینده فکر کنیم.

سرمربی تیم ملی والیبال هلند ادامه داد: ایران بازیکنان زیادی دارد. پس از من انتظار نداشته باشید که بگویم آن ها در کشور شما خوب بازی می کنند یا نه. من والیبال کشور شما را برای مدت زیادی دنبال می‌کنم. پس من می دانم که کدام یک …. فکر می‌کنم مشکلی نیست. شما در این زمان می توانید خیلی زیاد رشد کنید. در بعضی از زمینه ها شما باید از داخل کار کنید نه از بیرون.

وی تاکید کرد: ایران امروز مستحق پیروزی بود. در ابتدا من به پیروزی یا شکست مقابل ایران فکر نمی‌کردم. من به خوب بازی کردن در این مسابقه فکر می‌کردم اما در انت‌ها آن ها مستحق پیروزی بودند. نمیدانم آن ها چه فکری می‌کردند. من به فکری که خودم دارم، اهمیت می دهم و فکر میکردم بازی سختی داشته باشیم.

پیاتزا با یادآوری دیدارهای قبلی با تیم ملی والیبال ایران گفت: در ریمینی 2021 بازی را باختیم. در 2022 بازی را بردیم در برزیل سه بر صفر. فصل گذشته سه بر دو پیروز شدیم و این فصل سه بر دو باختیم. پس تفاوتمان خیلی زیاد نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید