در گفت وگو با جماران؛

کارشناس والیبال: گفتم تیم ملی را جوان کنیم اما برخی منافعشان به خطر افتاد!

کارشناس والیبال ایران گفت: اگر ادعا داریم که جزو ده تیم اول دنیا هستیم سرمربی هم باید جزو اولین‌ها باشد تا بتوانیم فاصله‌مان را با رقبا کم کنیم.

لینک کوتاه کپی شد

الهام کهزادی: جهانگیر سید عباسی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جماران، در خصوص شرایط تیم ملی والیبال گفت: این وضعیت قابل پیش بینی بود؛ در کمیته فنی هم اعلام کردم تیم‌هایی که در لیگ ملت ها حضور دارند یا برای کسب سهمیه و با تمام قدرت می‌آیند  یا سهمیه را کسب کردند و به عنوان بازی تدارکاتی شرکت می‌کنند  که این تیم‌ها با ترکیب کامل می‌آیند. من پیشنهاد داده بودم تیم را برای المپیک بعدی جوان تر کنیم اما بعضی از دوستان قبول نکردند.‌

او افزود: ما یک سری فوق ستاره داشتیم که اکنون جای خالی آنها مشخص شده و آن مدیریت و کاریزمایی که تیم داخل زمین داشت را کم داریم بنابراین نیازمند زمان هستیم و باید صبور باشیم و کمک کنیم  چون پتانسیل لازم را داریم به شرطی که بتوانیم درست مدیریت کنیم.

سید عباسی در ادامه با اشاره به روحیه پایین تیم تصریح کرد: هفته اول که بازی‌ها را باختیم تقریباً تیم هیچ امیدی نداشتیم. ما تیمی بودیم که حتی بازی‌های سخت را کامبک می‌زدیم و می‌بردیم اما اکنون فاقد رهبری درون زمین هستیم و وقتی نسل عوض می‌شود این مسائل کاملا طبیعی است اما اگر درست مدیریت شود شرایط تغییر می‌کند.

کارشناس والیبال ایران در  پایان صحبت‌های خود در خصوص حواشی تیم ملی در مسیر انتخاب و برکناری سرمربی گفت:  ما اگر ادعا داریم جزو 10 تیم اول دنیا هستیم مربی هم باید جزو اولین‌ها باشد تا فاصله‌مان را با رقبا کم کنیم همان کاری که ژاپن انجام داده و نتیجه‌اش را هم دارد می‌بیند. در کمیته فنی هم نظرم را گفتم اما دوستانی که منافع فردی‌شان به خطر می‌افتاد مقاومت کردند. من گفتم اگر واقعا به دنبال این هستید که بازیکنان را تغییر بدهید  سعید معروف بیشترین کمک را می‌تواند کند چون هم کاریزما و‌ هم دانش لازم را دارد و بچه‌های الان هم  او را می‌پرستند البته برای یک سال نه، ما اگر به دنبال تغییر در والیبال هستیم باید صبور باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید