نکونام: زمان شعبان بی مخ ها تمام شده است/ اگر نمی ایستادم...

سرمربی استقلال حضور هواداران را مهر تاییدی بر عملکرد خوب این تیم دانست.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران؛ جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی استقلال مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر، اظهار داشت: با توجه به شرایط جدول می‌دانستیم باید چطور بازی کنیم. گل‌گهر یک تیم خوب و سازمان‌دهی یافته است و به خاطر همین اگر بازی‌های این تیم را نگاه کنید خیلی کم موقعیت در فاز حمله و دفاع است. سعی کردیم در 20 دقیقه اول پرفشار بازی کنیم و به نظرم تیم ما خوب بازی کرد و در ضربات آخر دقت لازم برای گل زدن را نداشتیم. خدا را شکر در دقیقه 44 توانستیم گل بزنیم و بازی را در نیمه نخست یک بر صفر تمام کنیم. با تعویض‌های تیم حریف سعی کردیم تغییر تاکتیک بدهیم و دو تعویض انجام دادیم. در نیمه دوم گل‌گهر می‌دانست فقط باید بیایند و ببرند. بازی هم از لحاظ جدولی برای آنها اهمیت خاصی نداشت و اتفاقی برای‌شان نمی‌افتاد و برای همین خیلی ریلکس و راحت می‌توانستند فوتبال خود را بازی کنند. ما در ضدحملات می‌توانستیم گل‌های دیگری هم بزنیم، اما سه امتیاز را می‌خواستیم که گرفتیم.

حضور هواداران نشان می‌دهد کارمان را درست انجام دادیم

وی در مورد امید استقلال برای کسب عنوان قهرمانی گفت: تا لحظه‌ای که اینجا هستم برای استقلال می‌جنگم. اگر روز اول به شما می‌گفتم این تیم قرار است تا روز آخر برای قهرمانی بجنگد، همه شاید در دل‌شان به این موضوع می‌خندیدند. مربیان بزرگ لیگ اعلام کردند این تیم نمی‌تواند مدعی باشد، اما بازیکنان و هواداران نشان دادند چقدر شهامت و بزرگی دارند و توانستند کار بزرگی را انجام بدهند. دوست دارم در خصوص یک نکته‌ای صحبت کنم و آن هواداران‌مان است. وقتی امروز 70 هزار نفر به ورزشگاه می‌آیند و آن جو را برای ما درست می‌کند، نشان می‌دهد کارمان را درست انجام دادیم. هوادار فوتبال را می‌فهمد و متوجه می‌شود و می‌داند چه کسی زحمت می‌کشد و برای تیم کار انجام می‌دهد. ما امروز دوست داشتیم بازی را ببریم و تمرکزمان روی برد بود و خدا را شکر شرمنده نشدیم. تا روز آخر نیز ادامه می‌دهیم و هر چه آن بالا خدا بخواهد برای ما رقم می‌خورد. اینکه از روز اول بخواهم این حرف‌ها را بزنم یک چیزی پیش خودم است، ولی همه چیز دست خدست. آن بالا خدایی وجود دارد و همه چیز را می‌بیند. ما تلاش‌مان را می‌کنیم و هر چه قسمت‌مان باشد به آن دست پیدا می‌کنیم.

اگر من نمی‌ایستادم استقلال را می‌خوردند!

نکونام در پاسخ به این پرسش که آیا اشتباهی بوده است که در طول فصل مرتکب شده باشد، گفت: نه، چون اگر من نمی‌ایستادم استقلال را می‌خوردند! من ایستادم. اگر شرایط عادی بود و یک کسی بود (سرمربی استقلال با مکث  تلاش کرد کلمه‌ای بگوید) قطعاً ول می‌کردم و می‌رفتم، اما وقتی چیزهایی را می‌بینم، من بچگی خودم را یادم می‌آید که اینجا گریه می‌کردم و چقدر برای تیم در اینجا، امجدیه و پای رادیو و تلویزیون نشستم و گریه کردم. با این اوصاف بگذارم هر کاری دوست دارند برای استقلال بکنند و مثل زمین خاکی اداره‌اش بکنند؟! دارید تیم‌ها و بازیکنان را می‌بینید. تیم‌های دیگر با سه چهار بازیکن کامل می‌شوند، اما تیم من را ببینید. ما باید چند بازیکن بگیریم و آیا اصلاً می‌توانیم بگیریم؟! چند بازیکن اصلاً هست که بگیریم. هیچ کار اشتباهی به نظرم نکردم و کار درستم این بود که پای تیم و هواداران که به پای من ایستادند، ایستادم و تا روز آخر برای آنها جنگیدم. اگر تیم‌های دیگر جای ما بودند و از چهارم و پنجم، دوم شده بودند اتفاقات خوبی افتاده بود. ما تا هفته قبل که نیاورده بودند ما را پایین در صدر جدول بودیم. باعث افتخار من و همکارانم، هواداران است که امروز سنگ تمام گذاشتند. تا روزی که اینجا هستم برای نام استقلال می‌جنگم و جلوی هر کسی که بخواهد به استقلال ضربه بزند نیز می‌ایستم و هیچ چیزی نیز برای من از استقلال مهمتر نیست. این هواداران را می‌بینم به خاطر آنها بغض می‌کنم، چون زندگی‌شان را گذاشتند و خودم نیز اینگونه بودم و این حالت را داشتم و تجربه کردم. تا روزی که باشم می‌جنگم و روزی که نباشم نیز خداحافظ و برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم و هیچ موقع نیز برای استقلال نه حاشیه درست کردم و نه حاشیه درست خواهم کرد. دنبال این نیستم که بروم و پشتم را هم نگاه نکنم و تا روزی که باشم وظیفه خود را انجام می‌دهم و در نبودم نیز بهترین‌ها را برای استقلال می‌خواهم، چون عشقم است.

وی راجع به مصدومیت حسینی گفت: در نیمه نخست حسینی به تیرک دروازه خورد و توپ دوم نیز مثل اینکه گفتند مچش پیچید و داشتیم تعویضش می‌کردیم. توپ دوم را اصلاً متوجه نشدم و توپ اول هم به تیرک خورد که خدا را شکر چیزی نبود. در حال حاضر نیز روی مچش یخ گذاشته است تا ببینیم تا فردا چه اتفاقی می‌افتد.

 

دیدگاه تان را بنویسید