گزارش جماران

پیرهن مشکی که برای غم نیست!

ماجرای پیراهن مشکی فولاد خوزستان برای بازی مقابل استقلال به یکی از عجیب ترین اتفاقات فصل لیگ ایران تبدیل شد.

لینک کوتاه کپی شد

گزارش جماران؛ شبنم روحی: بدون شک یکی از عجیب ترین اتفاقات لیگ بیست و سوم در آخرین بازی هفته بیست و هفتم رخ داد جایی که دو تیم استقلال و فولاد برسر رنگ پیراهن مهمان اهوازی مجادله کردند.

فلادی ها در جلسه هماهنگی قبل از بازی اعلام کرده بودند که با پیراهن سوم خود که مشکی رنگ است به مصاف شاگردان نکونام می روند اما آتیلا حجازی به عنوان سرپرست استقلال حاضر به امضای صورت جلسه نشد. استقلال مدعی شد که پیراهن حسین حسینی مشکی خواهد و میهمان نمی تواند از این رنگ پیراهن استفاده کند. فولاد خوزستان هم اعلام کرد فقط یک رنگ لباس با خود به تهران آورده است! آن ها حتی پوستر بازی را هم با کیت های مشکی خود طراحی کردند!

بعد از پایان جلسه هماهنگی فولادی ها مدعی شدند استقلال به خاطر مشکی پوشیدن جواد نکونام و خرافاتی بودن او حاضر به پذیرش رنگ لباس آن ها نشده و از آن سو استقلالی ها مدعی شدند مسئله جادوگری و خرافات برای ماندن فولاد در لیگ سبب شده که این تیم بخواهد با کیت مشکی به زمین بیاید.

اما قانون حق را به میزبان می دهد. درواقع در جلسه هماهنگی، میزبان رنگ پیراهن بازیکنان و دروازه بان را اعلام می کند و مهمان باید براساس آن رنگ کیت خود را مشخص کند. 

سرانجام این ماجرا با دخالت موعود بنیادی فر داور مسابقه به پایان رسید و او اعلام کرد میهمان باید با لباس قرمز به میدان برود.

نکته جالب توجه اینکه در نهایت در این بازی نه فولاد مشکی پوشید و نه حسین حسینی و فقط دو مربی تی شرت های تیره رنگی مایل به مشکی و سورمه ای برتن کردند!

پای خرافات و جادوگری سال هاست به فوتبال ایران باز شده و با وجود اینکه در ابتدا این اقدامات مورد توجه مسئولان بود و به دنبال جلوگیری از آن گسترش آن بودند اما در حال حاضر به خصوص در اواخر لیگ برتر که تیم ها برای فرار از سقوط تلاش می کنند برخی شایعه ها این چنینی نشان می دهد که هنوز هم تفکرات عجیب در لیگ وجود دارد و بسیاری از افراد از همین راه پول های زیادی را از باشگاه ها می گیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید