نوله به دنبال درخشش در المپیک ۲۰۲۴

نواک جوکوویچ از هدف خود برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ گفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ نواک جوکوویچ، تنیسور مطرح صربستانی، جایزه لاروس ۲۰۲۴ را به خود اختصاص داد و بهترین ورزشکار جهان لقب گرفت. او پیش از این چهار بار دیگر به این عنوان رسیده بود و حالا به رکورد پنج عنوان روجر فدرر سوییسی رسید.

آیتانا بونماتی، ستاره فوتبال اسپانیا، نیز در بخش زنان این جایزه را تصاحب کرد.

مرد شماره یک تنیس جهان بعد از کسب این عنوان اعلام کرد موفقیت در رقابت‌های رولان گاروس، ویمبلدون، بازی‌های المپیک تابستانی پاریس ۲۰۲۴ و تنیس آزاد آمریکا مهم‌ترین اهدافش برای سال جاری است. جوکوویچ پس از دریافت جایزه بهترین ورزشکار سال در مادرید به خبرنگاران گفت: امیدوارم بتوانم بهترین عملکردم را در المپیک ارائه کنم. اخیرا گفتم که واقعا می‌خواهم دست کم تا بازی‌های المپیک لس‌آنجلس تنیس بازی کنم اما وقتی سن‌ بالا می‌رود دقیقا نمی‌دانید چه اتفاقی می‌تواند بیفتد یا تا کجا می‌توان پیش رفت. سعی می‌کنم از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنم. بازی‌های المپیک قدیمی‌ترین و معتبرترین رویداد ورزشی در تاریخ ورزش است و نمایندگی صربستان در بازی‌های المپیک افتخار بزرگی است و امیدوارم بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم.

جوکوویچ ۳۶ ساله در پکن ۲۰۰۸ برنز گرفت اما از آن زمان در سه المپیک دیگر روی سکو نرفت. نوله در سالی که گذشت به بیست‌وچهارمین قهرمانی‌اش در رقابت‌های گرنداسلم‌ تنیس رسید و فاصله‌اش را با رافائل نادال بیش‌تر کرد. اکنون باید دید جوکر در سال جدید چه عملکردی خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید