پاسخ سهیل مهدی به محمدحسین میثاقی!

مسئول مسابقات لیگ فوتبال به انتقادات درباره برنامه ریزی لیگ برتر واکنش نشان داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، سهیل مهدی در مورد صحبت های عجیب برخی از افراد از جمله مجری فوتبال برتر مبنی بر تعطیلات طولانی مدت لیگ برتر در عید نوروز ۱۴۰۳ گفت: مسابقات لیگ برتر طبق برنامه مصوب و اعلام شده تا روز ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد و از روز ۲۸ اسفند بازیکنان در اختیارسرمربی تیم ملی قرار گرفتند تا در روزهای فیفا دو مسابقه رسمی در مقدماتی جام جهانی برگزار شود. براین اساس تیم ملی در نوروز ۱۴۰۳ در روزهای دوم و هفتم فروردین دو مسابقه با ترکمنستان در تهران و عشق آباد برگزار کرد.

وی افزود: تیم ملی ۸ فروردین به تهران بازگشت و روز ۹ فروردین بازیکنان در اختیار باشگاه هایشان قرار گرفتند. دهم فروردین مصادف با اولین شب قدر، یازدهم فروردین برابر با نوزدهم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن حضرت علی(ع) بود که امکان برگزاری مسابقات در چنین ایامی نبوده است. بعد از شب های پرفیض قدر و ایام شهادت حضرت علی(ع) درنخستین فرصتی که امکان برگزاری مسابقات بود بازی های معوقه را برگزار کردیم تا تعداد مسابقات تیم ها در جدول لیگ برابر شود. از سویی دیگر با توجه به اینکه رقابت های لیگ یک محدودیت روزهای فیفا را نداشت مسابقات هفته بیست و پنجم لیگ یک در روز ۸ فروردین ۱۴۰۳ برگزار شد.

مدیر مسابقات سازمان لیگ گفت: در حیرت هستم که چطور مجری برنامه فوتبال برتر خواهان برگزاری مسابقات در شب های پرفیض قدر و ایام شهادت حضرت علی(ع) و سوگواری شده است! زیرا حرمت این روزهای پرفیض برهمه ما واجب است و اعتقادات و اصول اسلامی مان را خدشه دار نمی کنیم، در هیچ دوره ای از لیگ برتر در این ایام مسابقه ای برگزار نشده است.

مهدی در مورد پیش بینی اش از زمان به پایان رسیدن مسابقات لیگ برتر گفت: در صورتیکه برنامه نهایی ما مورد تایید سرمربی محترم تیم ملی قرار بگیرد قبل از ۱۴ خرداد ماه لیگ برتر به پایان خواهد رسید و بعد ازروزهای فیفا نیز بازی های باقیمانده جام حذفی در مرحله نیمه نهایی و فینال برگزار می شود که پیش بینی می کنم فینال جام حذفی نیز حداکثر تا اول تیرماه برگزار خواهد شدتا رقابت های باشگاهی فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به پایان برسد.

 

دیدگاه تان را بنویسید