عنایتی: تماشاگر نداریم و داوری همین است

سرمربی پیکان نسبت به عملکرد کوپال ناظمی انتقاد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سرمربی پیکان، پس از شکست ۲ بر صفر امروز (یکشنبه) مقابل پرسپولیس در هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: امروز بازی آنطور که انتظار داشتیم در زمین رقم نخورد و جا دارد به پرسپولیس بابت کسب سه امتیاز امروز تبریک بگویم. چیزی که مد نظر داشتیم نشد ولی بد نبودیم. دو روز قبل از بازی سه بازیکن تاثیرگذار ما دچار مصدومیت شدند و امروز با کمبود بازیکن مواجه بودیم. کار سختی مقابل تیمی که ۸۰ درصد بازیکنانش ملی پوش هستند داشتیم، امروز از جوانان استفاده کردیم و خداراشکر دیدیم که بچه‌ها تمام توان خود را گذاشتند ولی آنچه می‌خواستیم نشد. با این حال از بازیکنانم تشکر کنم. تمام پتانسیل و انرژی خود را گذاشتند، چند روزی استراحت می‌کنیم. سال نو را به همه تبریک می‌گویم. چند روز استراحت می‌کنیم و با انرژی بیشتر کار را دنبال می کنیم تا نتایجی که درخور شأن پیکان است را کسب کنیم.

در مورد صحنه مشکوک برخورد توپ با دست مهدی ترابی در محوطه جریمه گفت: آقای اسماعیلی (مدیر رسانه‌ای پیکان) درمورد داوری صحبت کردند، من خیلی حرف نمی‌زنم. داوران خیلی کم طاقت شدند، در صحنه‌ای که من کارت گرفتم، ببینید به داور چه گفتم. گفتم چرا شما که دیدید، نظر نمی‌دهید و به داور کمک نمی‌کنید.

او افزود: قرار نیست که ما اصلا حرفی نزنیم، مگر می‌شود با داور چهارم حرف نزنیم. به کمک داور همین را گفتم که شما دیدید پس چرا نگفتید؟ مگر این فحش یا توهین است؟ در صحنه‌ای که در سیرجان توپ به سر بازیکن ما خورد و بعد به دست بازیکن ما خورد، پنالتی گرفتند. اینجا توپ درست به دو دست برخورد کرد، حالا کارشناسان درمورد آن صحبت می‌کنند. ما آنقدر از این صحنه‌ها داشتیم، نمی‌خواهم حرف بزنم. تیمی که تماشاگر نداشته باشد، همین است. هیچکس به آن نمی‌پردازد. بازیکن ۱۶ ساله و ۱۷ ساله بازی بدهید هم هیچ کس به شما نمی‌پردازد. داوری هم همین شکل است. ما عادت نداریم و گفتیم احترام و باز هم احترام می‌گذاریم. به جامعه داوری احترام می گذاریم و امیدوارم در سال جدید یک رویکرد جدید ادامه بدهیم و فوتبال ما روز به روز بهتر شود.

او درمورد مصدومیت حامد پاکدل گفت: بله حامد یکی دو بار با شانه به زمین افتاد و متاسفانه ما بازیکن نداریم. او جزو بازیکنان تاثیرگذار ماست و دیدم که به خاطر تیم درد می‌کشد. خودم در این موارد زرنگ هستم و نخواستم ریسک کنم چون بازی حساسی پیش رو داریم و تعویض کردیم که ریکاوری شود و شرایط خوبی به دست بیاورد چون بازیکن فوق العاده تاثیرگذاری برای ماست.

"پرسپولیس می‌تواند مدعی قهرمانی باشد؟" عنایتی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا عنوان کرد: تیم‌هایی که در لیگ ما شرایط خاصی دارند مشخص هستند. استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور. همیشه تیم‌های ما سه تکه هستند. پنج تیم اول به دنبال قهرمانی‌، پنج تیم دوم برای وسط جدول و پنج تیم سوم برای نیفتادن می‌جنگند. این متاسفانه اتفاقی است که در لیگ ما وجود دارد. اگر از ابتدای لیگ از کسی بخواهید این سه تیم را جدا کند، به راحتی این کار را می کند. پرسپولیس یکی از مدعیان قهرمانی است که بازیکنان فوق العاده با کیفیتی دارد و امروز روز خوب پرسپولیس جلوی ما بود و ما هم فوتبال رو به جلو بازی کردیم. البته من از نحوه بازی فوتبالمان راضی نیستم چون به مراتب بهتر از این هم بازی کرده بودیم.

سرمربی پیکان درمورد اینکه تیمش ضدفوتبال بازی نکرد، گفت: در تیم‌هایی که بودم دیدید، با تیم‌هایی به لحاظ نفری ضعیف‌تر هم مقابل تیم‌های بزرگتر قرار گرفتم ولی یک فلسفه‌ای دارم که به هر قیمتی نتیجه را نمی‌خواهم. می‌خواهم آن‌هایی که فوتبال را می‌بینند و آن را می‌فهمند جنبه خوب آن را ببینند. بچه‌های ما امروز یک مقداری در شوک بودند چون نبودن سه بازیکن تاثیرگذار در بازی می‌تواند شرایط شما را تغییر دهد که افشین صادقی ۱۷ ساله امروز مقابل پرسپولیس بازی کرد. این‌ها برای من خوشایند است. کار خودمان را انجام می دهیم که زیبا بازی کردن در فوتبال است و هر نتیجه‌ای می‌تواند در فوتبال رخ دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید