مشکل مجوز حرفه ای استقلال با کمک فیفا حل می‌شود؟

باشگاه استقلال در تلاش است تا مطالبات باشگاه سانتاکلارا را از محل درآمدهای این باشگاه در نزد فیفا پرداخت کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از تسنیم؛ باشگاه استقلال چندی پیش با رأی دادگاه حکمیت ورزش (CAS)، بابت انتقال محمد محبی از سانتاکلارای پرتغال 500 هزار یورو محکوم شد.

باشگاه سانتاکلارا به دلیل پرداخت نشدن حق انتقال محمد محبی به استقلال از این باشگاه به فیفا شکایت کرده بود. در زمان مدیریت علی فتح‌الله‌زاده، اعلام شد که از 240 هزار یورویی که باید پرداخت می‌شد مبلغ 90 هزار یورو انتقال داده شد، ولی 150 هزار یوروی باقی‌مانده بلوکه شده است.

فیفا نیز در واکنش به شکایت باشگاه سانتاکلارا اعلام کرد، مدارک باشگاه استقلال برای انتقال پول درست است و تنها باید مبلغ 150 هزار یورو تعیین تکلیف شود. فیفا در ادامه از باشگاه استقلال درخواست کرد، مبلغ 150 هزار یورو را به حساب باشگاه سانتاکلارا واریز کند که این اتفاق در آن زمان رخ نداد.

با توجه به زمان کم باقیمانده تا بارگذاری مدارک برای مجوز حرفه‌ای، مسئولان استقلال در نامه‌ای به فیفا خواستار پرداخت بخشی از پول سانتاکلارا از محل درآمدهای این باشگاه در فیفا شدند. مسئولان استقلال امیدوارند فیفا این بار نیز همانند پرونده دستیاران ریکاردو ساپینتو، با انتقال این پول به سانتاکلارا موافقت کند.

باشگاه‌ها تا 11 فروردین فرصت دارند مدارک خود را برای اخذ مجوز حرفه‌ای بارگذاری کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید