نیجریه و ساحل عاج در فینال جام ملت های آفریقا

تیم های ملی ساحل عاج و نیجریه به فینال جام ملت های آسیا صعود کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، دیدارهای مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آفریقای سال 2023 برگزار شد که در پایان تیم‌های نیجریه و ساحل عاج جواز حضور در فینال این رقابت‌ها را به دست آوردند.

در بازی نخست تیم‌های ملی نیجریه و آفریقای جنوبی پس از تساوی یک - یک در وقت‌های عادی و اضافه، به ضیافت پنالتی‌ها رفتند و در آنجا نیجریه‌ای‌ها حریف خود را با نتیجه 4 بر 2 شکست دادند. در این بازی که ویکتور اوسیمن مهاجم سرشناس نیجریه‌ در آن فرصت بازی پیدا کرد و آفریقای جنوبی هم از دقیقه 115 با اخراج مدافعش کاکانا 10 نفره شد، ویلیام تروست اکونگ در دقیقه 67 گل نخست را از روی نقطه پنالتی برای عقاب‌ها به ثمر رساند. آفریقای جنوبی در دقیقه 90 با گلزنی موکوئنا از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند تا بازی به وقت‌های اضافه برود، اما در 30 دقیقه اضافه گلی رد و بدل نشد و به این ترتیب بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و در آنجا نیجریه‌ای‌ها یک و بازیکنان آفریقای جنوبی دو ضربه پنالتی‌شان را از دست دادند.

در بازی دوم نیز ساحل عاج میزبان رقابت‌ها، با گلزنی سباستین هالر در دقیقه 65 موفق شد شگفتی‌ساز رقابت‌ها، جمهوری دموکرات کنگو را شکست دهد.

به این ترتیب تیم‌های ملی نیجریه و ساحل عاج در فینال مقابل هم قرار خواهند گرفت. این بازی روز 22 بهمن از ساعت 23:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید