داور بازی ایران - سوریه مشخص شد

قضاوت دیدار ایران و سوریه در یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا به داوری از کره جنوبی سپرده شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم ملی فوتبال ایران در دیداری از مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام ملت های آسیا، روز چهارشنبه به مصاف سوریه می رود. شاگردان قلعه نویی که به عنوان تیم صدرنشین راهی دور بعد شده اند، به دنبال رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی هستند.

با اعلام کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است که کیم جونگ هیوک کره ای این مسابقه را قضاوت کند. داور کره ای که 40 سال سن دارد و در رقابت های امسال جام ملت ها نیز بازی میان ژاپن و ویتنام را سوت زده بود.

آخرین قضاوت این داور برای تیم های ایرانی به بازی سپاهان و آلمالیق برمیگردد که با پیروزی 9 بر صفر زردپوشان اصفهانی به پایان رسید. او همان داوری است که دیدار معروف الهلال و پرسپولیس را قضاوت کرد که با پیروزی چهار بر صفر تیم عربستانی و هت تریک عمر خریبین به پایان رسید.

کیم جونگ هیوک همچنین دیدار استقلال و لوکوموتیو تاشکند را داوری کرده که با برتری دو بر صفر آبی پوشان به پایان رسید. تقابل ذوب آهن با العین و لخویا، جدال تراکتور مقابل الهلال و الجیش، دیدار الاتحاد با سپاهان، بازی نفت تهران و شباب الاهلی امارات از قضاوت های این داور کره ای برای نمایندگان ایران بوده که بجز یک مورد، تیم های ایرانی در تمامی مسابقات شکست خورده اند!

این داور کره ای همچنین دیدار میان تیم زیر 17 ساله های ایران و یمن که با برتری شاگردان حسین عبدی در ضربات پنالتی همراه بود و همچنین دیدار دوستانه 13 سال پیش ایران و چین که با پیروزی دو بر صفر ملی پوشان و گلزنی آندرانیک تیموریان و محمد غلامی به پایان رسید را قضاوت کرده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید