خبرخوش خسروی وفا در جشن سده المپیک!

رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم جشن سده المپیک گفت: امروز یک خبر خوش دارم که آن هم نداشتن سخنران در مراسم است. ما غیرورزشی در این مراسم دعوت نکرده‌ایم و امروز میزبان شما هستید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم جشن سده المپیک ضمن خوشامد گویی به میهمانان مراسم امروز گفت:  امروز یک خبر خوش دارم که آن هم نداشتن سخنران در مراسم است. ما غیرورزشی در این مراسم دعوت نکرده‌ایم و امروز میزبان شما هستید. ضیافت سده المپیک با همت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان برگزار شد تا برای اولین بار همه ورزشکاران نسل قدیم دورهم جمع بشوند تا دورهمی داشته باشیم.

وی افزود: رونمایی از صدای تختی بهانه‌ای شد تا دور هم باشیم. با هنرمندی این صدا به صورت موزه‌ای نگهدای خواهد شد تا باعث شود از یک مرد بزرگ یک خاطره باقی بماند. حدودا 6 ماه برای برگزاری مراسم امروز کار شده است. تاریخ 100 ساله کمیته را امروز نگاه می‌کنید اما 6 ماه برای آن زحمت کشیده شده است. عکس‌ها و فیلم‌هایی که امروز در این مراسم رونمایی و منتشر می‌شود همگی واقعی است. امروز از موسیقی المپیک ساخته استاد انتظامی هم رونمایی می‌شود که یک قطعه ماندگار خواهد بود. او هیچ هزینه‌ای برای ساخت این قطعه نگرفت و این قطعه را برای ایران ساخت و ایران قوی یک کار موسیقی قوی می‌خواهد.

خسروی‌وفا با اشاره به انتخاب 5 چهره ورزشی به‌عنوان چهره‌های ماندگار فرهنگی گفت: 5 نفر از ورزشکاران به عنوان چهره ماندگار فرهنگی انتخاب شده‌اند که توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مورد تقدیر قرار می‌گیرند. این انجمن 100 سال است که فعال است و امروز با اهدای لوح تقدیر از رزاز، موحد، نصیری و با اهدای لوح،  تقدیر خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: این دورهمی امروز را مدیون شهدا هستیم که آرامش را به جامعه ما دادند. ما هرچه داریم از قِبَل شهدا است.

خسروی‌وفا ادامه داد: اگر بخواهیم از یک زاویه دیگر ورزشی صحبت کنیم این است که عموما قهرمانان دنیا و ایران در شرایط سخت قهرمان شده‌اند و آن زاویه‌ای که کمتر دیده می‌شود مادرانی هستند که از سفره خانه زدند تا فرزندانشان قهرمان شوند و پدرانی که از جیب‌شان زدند تا فرزندان‌شان به قهرمانی برسند. مربیانی که این قهرمانان را پرورش دادند هیچ گاه دیده نشدند و خبر بدی که می‌خواستم بدهم این است که مادران و پدران و مربیان ورزشکاران هیچ گاه دیده نشده‌اند. خواهش می‌کنم به احترام مادرها، پدرها، همسرها و مربیان قهرمانان که دیده‌ نشده اند 30 ثانیه بایستید و برایشان دست بزنید.

وی در خاتمه خواست به پیام باخ رئیس کمیته ملی المپیک توجه شود.

دیدگاه تان را بنویسید