جی پلاس

رحمان عموزاد هنوز المپیکی نشده است!

بر خلاف برخی اخبار منتشر شده، بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی رحمان عموزاد هنوز المپیکی نشده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رقابت های کشتی تورنمنت رنکینگ کرواسی از 20 دی ماه آغاز شده که در کشتی آزاد، رقابت در برخی اوزان حکم انتخابی را داشت. در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد و عباس ابراهیم زاده نماینده ایران بودند که در نیمه نهایی به مصاف هم رفتند و عموزاد به برتری رسید.

پس از این برد، برخی رسانه ها به اشتباه خبر از المپیکی شدن رحمان داده و حضور او به عنوان نماینده ایران در وزن 65 کیلوگرم در المپیک را قطعی دانستند.

با وجود این، نگاهی به بندهای چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در این وزن نشان می دهد قهرمان سابق جهان هنوز به صورت قطعی المپیکی نشده و یک گام مهم دیگر برای سفر به پاریس در پیش دارد.

در واقع  بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی، رحمان عموزاد با وجود برتری مقابل عباس ابراهیم زاده به عنوان رقیب مستقیم خود، باید در مسابقات قهرمانی آسیا نیز کشتی بگیرد و در صورت کسب مدال در این مسابقات حضورش در المپیک را نهایی می‌کند.

متن چرخه نوشته شده برای وزن ۶۵ کیلوگرم به شرح زیر است:

با توجه به‌ کسب سهمیه المپیک توسط رحمان عموزاد، چرخه انتخابی تیم‌ملی در این وزن به شرح زیر تعریف شده است:

۱- رحمان عموزاد از حضور در رقابت‌های قهرمانی کشور معاف است.

۲- کادر فنی برای انتخاب ملی‌پوش این وزن موارد زیر را در نظر گرفته است:

– نفر اول رقابت های قهرمانی کشور به همراه رحمان عموزاد به یک تورنمنت بین المللی خارجی اعزام و با توجه به عملکرد فنی و نتایج آنها کادر فنی نفر اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا را مشخص خواهد کرد.

– در صورتی که رحمان عموزاد به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام و در این مسابقات مدال کسب کند، ملی‌پوش این وزن در بازی های المپیک پاریس خواهد بود.

– در صورتی که نفر اول قهرمانی کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شود و صاحب مدال طلا شود. عملکرد دو کشتی گیر در یک تورنمنت بین المللی و یا دیدار انتخابی فرد منتخب را مشخص خواهد کرد.

– در صورتی که نفر اول قهرمانی کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شود و به مدال طلا نرسد، با توجه به کیفیت فنی مسابقات کادر فنی شرایط ملی پوش شدن منتخب این وزن در المپیک را مشخص می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید