شکایت پرسپولیس از سپاهان و امید نورافکن/ ورود فوری کمیته انضباطی به ماجرا

باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که از باشگاه سپاهان و امید نورافکن شکایت کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که در پی اتفاقات رخ داده در بازی روز یکشنبه این تیم مقابل سپاهان در اصفهان، از تیم میزبان و همچنین از امید نورافکن بازیکن تیم سپاهان، در کمیته اخلاق و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کرده است.

متن بیانیه پرسپولیس که در سایت باشگاه منتشر شده به شرح زیر است: 

تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در چارچوب دیدارهای هفته دهم لیگ برتر خلیج فارس، برگزار کننده رقابت فوتبالی سطح بالایی بودند. اعضای تیم فوتبال پرسپولیس از جمله مدیر تیم با وجود آن که هنوز هم اعتقاد دارند؛ اشتباه داور در اعلام خطا، در نهایت منجر به گل حریف شد، در پایان این مسابقه و در اظهارنظرهای خود به تیم فوتبال سپاهان تبریک هم گفتند. با وجود این موارد، متاسفانه این مسابقه از قبل شروع تا پایان آن جلوه‌های ناشایستی هم داشت که با توجه به شدت آن ها قابل چشم‌پوشی نبود. از جمله این موارد باید به مشکلات و حمله‌های پیش آمده علیه هواداران و تماشاگران پرسپولیس از بیرون ورزشگاه تا روی سکوها اشاره کرد. البته به نسبت فجایعی که در سال‌های گذشته روی داد، شرایط بهتر شد ولی هنوز احساس امنیت وجود ندارد. هواداران پرسپولیس در بیرون ورزشگاه با مزاحمت‌ها رو به رو بودند که تهدید‌آمیز بود و احساس امنیت را سلب می‌کرد. همچنین در داخل ورزشگاه شاهد پرتاب اجسام سخت و خطرناک از جمله بطری‌های شیشه‌ای به سمت آن‌ها بودیم که جای سوال دارد اصلا چگونه وارد فضا و کاسه ورزشگاه شده‌اند. این موارد جدای از توهین‌ و فحاشی زائدالوصف نسبت به بعضی اعضای تیم فوتبال پرسپولیس از جانب تماشاگران مقابل بود.
از دیگر اتفاقات تاسف‌برانگیز دیگر در جریان این مسابقه، اقدام امید نورافکن بازیکن سپاهان، در انجام حرکت شنیع و دور از عفت عمومی نسبت به هواداران پرسپولیس و در واقع باشگاه پرسپولیس بود. باشگاه پرسپولیس بر اساس موارد فوق نسبت به طرح شکایت از امید نورافکن و کانون هواداران سپاهان نزد فدراسیون فوتبال برای طرح در کمیته‌های اخلاق و انضباطی، اقدام کرده است.

همچنین پس از بیانیه باشگاه پرسپولیس، کمیته انضباطی هم با انتشار بیانیه ای در سایت فدراسیون فوتبال، اعلام کرد که با توجه به تخلف صورت گرفته از سوی امید نورافکن، بازیکن تیم سپاهان اصفهان در دیدار برابر پرسپولیس تهران، جلسه رسیدگی به تخلف وی روز یکشنبه 28 آبان ماه برگزار می شود. 

دیدگاه تان را بنویسید