نکونام: گل محمدی در حد من نیست/ او خودش بیخودی است!

سرمربی استقلال به تندی پاسخ اظهارات همتایش در پرسپولیس را داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ جواد نکونام پس از تساوی ۲ -۲ تیمش مقابل تیم فوتبال شمس‌آذر قزوین، اظهار کرد: مسابقه را خوب شروع کردیم و موقعیت‌های خیلی خوبی را بعد از گل از دست دادیم. روی ضربات ایستگاهی موقعیت‌هایی داشتیم که نتوانستیم استفاده کنیم و به گل برسیم و اختلاف را زیاد کنیم. با توجه به اینکه تیم ما در نیمه اول موقعیت‌هایی را از دست داد، اواخر نیمه اول کار را برای خود سخت کردیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با بیان اینکه «با شروع نیم دوم متوجه نشدیم چگونه گل خوردیم،» عنوان کرد: گل اول را روی یک جاگیری اشتباه دریافت کردیم و پس از آن مجددا بازی را در دست گرفتیم و دو، سه موقعیت خیلی خوب داشتیم که راحت از دست دادیم اما توانستیم گل بزنیم و جلوتر از حریف کار را پیش ببریم.

نکونام با اشاره به اینکه در پایان بازی تیم حریف چیزی برای از دست دادن نداشت، خاطرنشان کرد: آنها تاکتیک خود را عوض کردند و باز هم متوجه نشدیم چگونه در آن شرایط توپشان گل شد اما واقعا به فوتبال ایران تبریک می‌گویم که یک بازی خوب را شاهد بودیم و سرعت بازی بسیار بالا بود.

وی ادامه داد: در ضربات آخر بی دقت بودیم و نتوانستیم گل بزنیم و حتی در ضد حمله‌ها نیز می‌توانستیم به گل برسیم. در مجموع به بچه‌ها خسته نباشید می‌گویم. چند بازیکنمان مصدوم بودند. روزبه چشمی این هفته اصلا با ما تمرین نکرد و چون نیاز داشتیم امروز به میدان رفت. آرش رضاوند از ناحیه کمر مصدوم بود و دیروز نیز با ما تمرین نکرد اما بازیکنان ما با غیرت هستند و واقعا سنگ تمام گذاشتند. به چیزی که می‌خواستیم نرسیدیم و با توجه به اینکه صدر جدول بودیم انتظار داشتیم بازی را ببریم هر چند که فوق العاده بودیم. به بازیکنان خود تبریک می‌گویم. برای بازی بعدی آماده می‌شویم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به اینکه «آیا فکر نمی‌کردید شمس آذر تیم قلدری باشد و هر دو بار که جلو افتادید به سادگی گل خوردید؟» توضیح داد: نه اینگونه نبود، در فوتبال هیچ تیمی را در هر لیگ و جایگاهی باشد دست کم نمی‌گیرم و همه تیم ها قابل احترام هستند و این موضوع را هم در تمرین و هم در مسابقات به بازیکنان می گویم و صحبت شما درست نیست.

نکونام در خصوص حواشی ایجاد شده طی هفته گذشته برای استقلال و تاثیر آن بر نتیجه امروز، بیان کرد: تمرکز ما روی کارمان است و حواسمان به کار خودمان است و حواشی روی تیم ما تاثیری ندارد و اتفاقات بازی است و شرایطی است که رقم می خورد

وی در مورد کیفیت زمین مسابقه نیز گفت: کیفیت فوق العاده ای داشت مخصوصا اینکه بارندگی کمک کرد سرعت بازی زیاد شود و بازی فوق العاده بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در رابطه با صحبت های مطرح شده توسط وی مبنی بر اشک تمساح و پاسخ یحیی گل محمدی مبنی بر اینکه آدم‌های بیخودی راجع به اشک تمساح حرف زدند، اظهار کرد: همواره سعی کردم به بازیکنان و دوستانم احترام بگذارم. سال گذشته که با فولاد پرسپولیس را بردم زمانی که دوستان بی احترامی کردند، اشتباه کردم جواب ندادم و این باعث شد که الان بی احترامی کنند. اگر منظورشان از آدم های بیخودی با من است که آدم های بیخودی در این فوتبال مشخص هستند و کارنامه من در این فوتبال مشخص است و اگر وی با من بوده که اصلا در حد من نیست که بخواهد راجع به من صحبت کند و نیاز به قیاس نیست. فوتبال فقط جام و قهرمانی نیست و فوتبال خیلی چیزهای دیگر است.

نکونام ادامه داد: سال گذشته زمانی که با فولاد بردیم احترام نگه داشتم و حتی زمانی که با یکدیگر تلفنی صحبت کردیم محترمانه حرف زدیم و گلایه های خود را کردیم و صحبتی که من کردم با بی‌احترامی همراه نبود و اگر منظور ایشان با من بوده است که جوابشان را دادم. آدم‌های بیخودی در این فوتبال زیاد هستند که یکی از آنها خود ایشان است.

نکونام در مورد اینکه بلانکو به عنوان مهاجم استقلال بازیکن آماده‌ای نیست، بیان کرد: از روزی که از ایبار جدا شده حدود دو ماه می‌گذرد که بازی نکرده است. اوایل با تیم تمرین نمی‌کرد چون قراردادش را امضا نکرده بود و طی دو هفته گذشته برای اینکه به شرایط مسابقه برسد مجبور هستیم که او را به میدان بفرستیم. ما به چنین بازیکنی نیاز داریم. بازیکن با کیفیتی است و به او اعتقاد دارم. شرایط برای او هم اکنون سخت است و به حداقل ۴ بازی نیاز دارد تا به شرایط ایده‌آل برسد.

وی در مورد عملکرد داوری در این دیدار گفت: در این بازی دو صحنه رخ داد و در یکی از صحنه‌ها پنالتی رخ داد. در این چند هفته یک اوت دستی به نفع استقلال نگرفته اند و همیشه فشار روی استقلال وجود دارد و هوادارانمان می دانند و این مشکلات را داریم و تا یک بازی را نمی برند و نتیجه نمی گیرند و دیدید که چه شلوغ کاری‌ای کردند. ما قابل قیاس با آن تیم نیستیم و آن تیم قراردادها و بازیکنان نجومی دارد در حالی که همه می دانند ما با چه بدبختی‌ای کار خود را شروع کردیم و شرایط اول فصل ما را دیدید. امیدوار هستم پنالتی که آقای همرنگ برای ما نگرفت درست باشد اما به نظرم در دو صحنه اتفاقاتی رخ داد و صحنه اول پنالتی بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید