امید ایران ۰- هنگ کنگ ۱

بازی های آسیایی 2022| همان همیشگی؛ ناامید از امیدها

تیم امید ایران با شکست مقابل هنگ کنگ از بازی های آسیایی حذف شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم فوتبال امید ایران در مرحله یک چهارم نهایی بازی های آسیایی 2022، به مصاف هنگ کنگ رفت و با یک گل شکست خورد از مسابقات کنار رفت. تک گل هنگ کنگ اولین و آخرین گل خورده ایران در این رقابت ها بود.

تیم فوتبال امید ایران

ترکیب ایران: سیدحسین حسینی، سینا شاه عباسی، سیدمجید نصیری، سامان تورانیان، حسین گودرزی، محمد خدابنده لو، غلامرضا ثابت ایمانی، محمدحسین اسلامی، امیر جعفری، مهدی ممی زاده، ارسلان مطهری.

ترکیب هنگ کنگ: کریستین الکساندر، نیگای هوی، وو چونگ مینگ، متیو الیوت، سون مینگ هیم، پوون پوی هین، جسی جوی، چانگ هی یین، تسه کا وینگ، تسانگ الیسون.

ایران در حالی به مصاف هنگ کنگ رفته که یاسین سلمانی، محمد عمری و سامان فلاح 3 ستاره خود را در اختیار نداشت.

تیم فوتبال امید ایران

بازی در نیمه نخست موقعیت چندانی نداشت و تیم ایران دو موقعیت نسبتا خوب داشت که توسط ارسلان مطهری از دست رفت. در دقیقه 22 ارسال محمدحسین اسلامی با ضربه سر ارسلان همراه شد که با اختلاف کم از دروازه هنگ کنگ به بیرون رفت. دو دقیقه بعد بازهم مطهری روی ارسال خوب سامان تورانیان صاحب موقعیت شد که دروازه بان هنگ کنگ آن را مهار کرد. گل اول هنگ کنگ (۴۷): ارسال بلند آنسون وونگ درون محوطه جریمه با ضربه سر یین چانگ همراه شد و پاس او را هین فوون با ضربه سر وارد دروازه سید حسین حسینی کرد تا شروع موفقی در همین ابتدای نیمه دوم داشته باشند. ایران برای جبران گل خورده حملات بیشتری را روی دروازه حریف ترتیب داد که دقیقه ۵۷ ضربه محکم محمد خدابنده‌لو پس از برخورد با مدافعان بلوکه شد. دقیقه ۶۰ یک فرصت دیدنی برای به ثمر رسیدن گل تساوی از دست رفت. مطهری که با سرعت وارد محوطه شده بود ارسال خطرناک خدابنده‌لو را در فاصله کم با دروازه به بیرون فرستاد و نتوانست گلزنی کند. ایران در دقایق باقی مانده نیمه دوم تنلاش زیادی برای گلزنی داشت و همین مساله هنگ کنگ را به عقب سوق داده بود. دقیقه ۶۷ ضربه محکم اسلامی روی پاس خدابنده‌لو در محوطه جریمه ابتدا توسط دروازه‌بان دفع شد. سپس مطهری توپ را در اختیار گرفت و با دخالت بازیکن حریف که سعی بر دفع توپ داشت روی زمین افتاد اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. دقیقه ۷۲ ایران یک مرتبه دیگر به گلزنی نزدیک شد اما ضربه سر خطرناک آریا برزگر را دروازه‌بان دفع کرد. در ریباند مطهری آماده گلزنی بود که سوت داور به نشانه آفساید به صدا درآمد و این موقعیت نتیجه را تغییر نداد.

 

تیم فوتبال امید ایران

تیم فوتبال امید ایران

 

 

گل اول هنگ‌کنگ توسط هین پو در دقیقه 4

 

دیدگاه تان را بنویسید