لیگ قهرمانان اروپا| پیروزی مدعیان در شب گلزنی ایرانی ها!

در هفته اول لیگ قهرمانان اروپا طارمی و جهانبخش گلزنی کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، با برگزاری شش بازی در گروه‌های E تا H، دیدارهای شب نخست از هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به پایان رسید.

از گروه H تیم فوتبال پورتو در دیداری که مهدی طارمی را در ترکیب اصلی داشت، موفق شد میزبان اوکراینی خود تیم شاختار دونتسک را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد. وندرسون گالنو دو بار در دقایق 8 و 15 و مهدی طارمی در دقیقه 29 گل‌های پورتو را زدند و کوین کلسی در دقیقه 13 تنها گل میزبان را به ثمر رساند. در دیگر بازی این گروه بارسلونا در خانه مقابل آنتورپ بلژیک جشنواره گل به راه انداخت و میهمان خود را با تحمیل شکست 5 بر صفر تحقیر کرد. ژوائو فلیکس در دقایق 11 و 66، روبرت لواندوفسکی در دقیقه 19، جلی باتایله در دقیقه 22 (گل به خودی) و پابلو گاویرا در دقیقه 54 گل‌های بارسلونا را به ثمر رساندند.

 از گروه G، منچسترسیتی قهرمان فصل گذشته مسابقات در دیدار خانگی که نیمه اولش را باخته بود، موفق شد میهمان خود تیم ستاره سرخ بلگراد را با نتیجه 3 بر یک از پیش رو بردارد. عثمان بوکاری در آخرین دقیقه نیمه اول گل نخست بازی را برای ستاره سرخ زد و میزبان را در آستانه پایان نیمه نخست غافلگیر کرد. با این حال با دبل خولیان آلوارس در دقایق 47 و 60 و رودری در دقیقه 73، منچسترسیتی ورق را به سود خود برگرداند.

در گروه F، پاری‌سن‌ژرمن در پاریس با نتیجه 2 بر صفر مقابل میهمان آلمانی‌اش دورتموند به برتری رسید. کیلیان امباپه در دقیقه 49 از روی نقطه پنالتی و اشرف حکیمی در دقیقه 58 گل‌های میزبان فرانسوی را به نام خود ثبت کردند.

براساس این گزارش، در گروه E نیز دو بازی برگزار شد که در مهمترین بازی لاتزیو در حالی که تا واپسین دقایق در خانه برابر اتلتیکومادرید شکست را پذیرفته بود در نهایت بازی را به شیوه‌ای دراماتیک با تساوی یک - یک به پایان رساند. پابلو باریوس در دقیقه 29 گل نخست این بازی را برای اتلتیکو مادرید زد، اما ایوان پراودلی دروازه‌بان پیش‌تاخته لاتزیو در دقیقه 5+90 تیم خود را از شکست نجات داد.

در بازی دیگر این گروه فاینورد در هلند میهمان خود سلتیک اسکاتلند را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد. در این بازی که سلتیک با اخراج دو بازیکنش در دقایق 63 و 68 (به ترتیب لاگربیلک و هولم) مسابقه را 9 نفره به پایان رساند، نخست کالوین استنگس در دقیقه 2+45 برای فاینورد گلزنی کرد و پس از او علیرضا جهانبخش در دقیقه 76 دروازه سلتیک را گشود. این در حالی بود که جهانبخش در دقیقه 67 به جای ایگو پایکسائو به میدان رفت. پایکسائو در دقیقه 65 یک پنالتی فاینورد را هم به هدر داده بود.

هفته نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، امشب (چهارشنبه) با برگزاری 8 مسابقه در گروه‌های A تا D به پایان می‌رسد.

 

دیدگاه تان را بنویسید