جی پلاس

کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ کابوس کشتی آزاد در بلگراد/ رحمان هم باخت!

رحمان عموزاد از رسیدن به فینال قهرمانی جهان بازماند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در روز سوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان، مسابقات مقدماتی 2 وزن پایانی از ساعت 12 آغاز شده رحمان عموزاد در 65 و مجتبی گلیج در 97 کیلوگرم به مصاف رقبا رفتند که رحمان عموزاد در نیمه نهایی شکست خورد، و مجتبی گلیج با شکست ثانیه های آخر مقابل سعدالله اف از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

نتایج کامل مسابقات مقدماتی 2 وزن پایانی به شرح زیر است:

65 کیلوگرم: رحمان عموزاد

در وزن ۶۵ کیلوگرم که با حضور ۴۵ نفر برگزار می شود، رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با برتری 10 بر 0 مقابل یانیس مادی از کامبوج به مرحله بعد رفت. او در مرحله بعد با پیروزی 12 بر 0 مقابل کومان از رومانی راهی یک چهارم نهایی شد. عموزاد در این مرحله با نیک لی از آمریکا کشتی گرفت و با پیروزی7 بر 4 به نیمه نهایی رسید. او در این مرحله به مصاف اسماعیل موسوکایف از مجارستان رفت و در حالی که ۵ بر ۴ جلو بود، در ثانیه های آخری ۶ بر ۵ شکست خورد. این در حالی است که عموزاد سال گذشته این رقیب روسی الاصل را شکست داده بود. عموزاد فردا شب برای کسب مدال برنز به روی تشک می‌رود.

97 کیلوگرم: مجتبی گلیج

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۵ نفر حضور دارند، مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف بنجامین هانیس از ایتالیا رفت و با پیروزی 8 بر 2 راهی دور بعد شد. گلیج برای صعود به یک چهارم نهایی به مصاف ایشیگورو از ژاپن رفت و به راحتی مقابل این حریف 11 بر یک و با امتیاز عالی شکست داد و صعود کرد. گلیج برای رسیدن به نیمه نهایی باید با عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روسی مبارزه کرد که با شکست 4 بر 4 از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. گلیج در این کشتی در یک مبارزه حساب شده موفق شد با رقیب پر افتخار خود رقابت کند و در حالی که تا لحظات آخر 4 بر 2 جلو بود، در یک غفلت به پل رفت و 4 بر 4 و با ضربه فنی نتیجه را واگذار کرد. در ادامه هم سعدالله یف به حریف روسی الاصل بحرین باخت تا گلیج هم حذف شود.

گلیج در نیمه نهایی مسابقات جهانی 2021 هم از کایل اسنایدر جلو بود اما در سه ثانیه پایانی باخت و به فینال رسید.

 

  • ایرج ارسالی در

    گلیج به خودش و مربیش باخت. وقتی 4 بر 2 جلو بود مربی روس به سعداله‌یف گفت تفکر و تمرکز ولی مربی ما مشتاشو گره کرد. آیا وقتی گلیج، سعداله‌یف رو خاک کرده بود بلد نبود چند ثانیه وانمود به اجرای بارانداز بکنه؟همون چند ثانیه‌ای که باعث باختش شد...
    اختلاف یک حرفه‌ای و آماتور اینجور جاها مشخص میشه.

دیدگاه تان را بنویسید