جزییات جلسه کمیته انضباطی| حرف زدن درباره پرونده سپاهان ممنوع شد!

مدیرعامل استقلال اعلام کرد شاکیان سپاهان اجازه صحبت درباره پرونده را ندارند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، علی خطیر پس از نشست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که پیرامون شکایت باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتور و پیکان از باشگاه سپاهان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: ما را (از صحبت کردن) منع کرده‌اند. قرار شد کمیته انضباطی، مدارک را بررسی کند و ان‌شاءالله این کمیته رأی خوبی صادر کند که در شأن فوتبال ایران باشد.

مدیران باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتور و پیکان مدارکی به کمیته انضباطی ارائه کرده‌اند و مدعی شده‌اند که باشگاه سپاهان، فراتر از سقف بودجه مصوب سازمان لیگ هزینه کرده است.

ساکت: امیدوارم به دور از کنایه‌ها و تمایلات خاص، با نگاه ملی به اصل فوتبال بپردازیم

محمدرضا ساکت بعد از جلسه کمیته انضباطی در فدراسیون فوتبال مبنی بر شکایت 4 باشگاه از سپاهان به دلیل رعایت نکردن سقف بودجه باشگاه‌ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ممنونم از پیگیری‌های مستمر شما. از آنهایی که قلم شان، کلام شان، نگاه شان و تصویرشان در جهت موفقیت فوتبال ملی و باشگاهی است. جلسه کمیته انضباطی با حضور اعضای محترم برگزار شد و بنا به توصیه و دستور موکد ریاست جلسه قرار شد از محتوای جلسه، مبانی و دیدگاه‌های مطرح شده هیچ عزیزی صحبت نکند.

مدیرعامل سپاهان افزود: من هم  امیدوارم در سال اول این دستور العمل‌ها و ریل گذاری های جدید اتفاق می افتد به ارتقای فوتبال ملی و باشگاهی کشور  منتج شود و به دور از همه مسایل، تحلیل‌ها، صحبت‌ها و کنایه‌ها شاهد اقدام‌هایی باشیم در جهت تقویت فوتبال ملی و باشگاهی کشور.  از شما هم توقع می‌رود که به مسایلی بپردازیم که  بیشتر فوتبال ملی تقویت شود و کمتر به حواشی بپردازید. این مسایل را می توانستم بعد از جلسه بیان کنم و از پیگیری شما سپاسگزارم و امیدوارم برادرانه و با نگاهی ملی و به دور از تمایلات خاص همه به اصل فوتبال بپردازیم.

وکیل پرسپولیس: ما خواستار عدالت هستیم

هومن هدایتی وکیل باشگاه پرسپولیس درباره جلسه امروز (سه‌شنبه) کمیته انضباطی برای رسیدگی به شکایت چهار باشگاه علیه سپاهان اظهار داشت: همانطور که تدوین مقررات مالی موجب عدالت و جوانمردی در فوتبال می‌شود؛ قطعاً نادیده گرفتن آنهم موجب نقض عدالت خواهد شد. ماده 51 آیین‌نامه انضباطی در این مورد صحبت کرده است. مطمئنم کمیته انضباطی بهترین تصمیم ممکن را با توجه به شرایط پرونده خواهد گرفت.

وی درباره اینکه باشگاه پرسپولیس به چه مواردی معترض است، خاطر نشان کرد: ما ماده 51 را مورد اشاره قرار دادیم. این ماده می‌گوید نادیده گرفتن تمامی مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی باشگاه‌ها و بازیکنان ممنوع است و همه موظف هستند دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.

وکیل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که چطور باشگاه‌های دیگر به قراردادهای باشگاه سپاهان و تخلف آنها دسترسی پیدا کردند، یادآور شد: تمام باشگاه‌ها به قراردادها دسترسی نداشتند و موارد از طریق کارگروه نظارت بر قراردادها در اختیار کمیته انضباطی قرار گرفته است. ماده 51 می‌گوید رعایت مقررات ضروری است. باشگاه پرسپولیس هم براین اساس خواستار عدالت شد.

هدایتی در پاسخ به این پرسش که «آیا نماینده سازمان بازرسی در جلسه کمیته انضباطی حضور داشته است یا خیر؟»، گفت: نماینده سازمان بازرسی نبود و فقط در جلسه نماینده کارگروه حضور داشت.

نصیرزاده: باشگاه سپاهان اعتقادی به دور زدن قانون ندارد

هوشنگ نصیرزاده پس از نشست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که برای بررسی شکایت باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتور تبریز و پیکان از باشگاه سپاهان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: فرجه زمانی را خیلی خوب زمان‌بندی و طرفین صحبت کردند. باشگاه‌های شاکی معتقد بودند که سپاهان قانون سقف قرارداد را رعایت نکرده است و در قراردادهای دو ساله، مبلغ قرارداد فصل‌های اول و دوم با همدیگر فاصله زیادی دارند. باشگاه سپاهان در این مورد گفت، «تدبیر کردیم و تدبیری که ما انجام دادیم اسمش دور زدن مقررات نیست». بعضی اسناد و مدارک را کمیته انضباطی ارائه کرد که پاسخ دادند. برخی موارد هم ما (باشگاه‌ها) مطرح کردیم که باشگاه سپاهان به آنها پاسخ داد. دیگر چیزی از من نخواهید که پاسخ بدهم.

وی در پاسخ به خبرنگاری که با استناد بر اظهارات یکی از افراد حاضر در جلسه تأکید بر این داشت که حکم احتمالی کمیته انضباطی صرفاً جریمه مالی سپاهان خواهد بود، گفت: سلام برسانید و بگویید این جریمه شامل همه چیز است.

مدیرعامل باشگاه تراکتور درباره اینکه وقتی همه چیز را می‌گوید چگونه ادعای عدم پاسخگویی دارد، تصریح کرد:  فکر می‌کنید که همه چیز را گفتم!

نصیرزاده در پاسخ به این سؤال که تحریر بد قانون سقف بودجه باعث این مشکلات شده است، یادآور شد: از کجا متوجه شدید کسی که قانون را دور زده، رفتارش درست است؟! اگر ناشی از ضعف قانون است کمیته انضباطی بعداً در این خصوص تصمیم می‌گیرد.

وی ادامه داد: خبر ندارم چه اتفاقی در آینده می‌افتد، اما باشگاه پرسپولیس در این جلسه به‌عنوان مدعی اینکه سپاهان با خریدهای خود مانع جذب آنها توسط دیگر باشگاه‌ها شده است، شکایت مطرح کرده بود.  این موضوع، مسئله جدیدی است که تاکنون سابقه نداشته است.

مدیرعامل باشگاه تراکتور راجع به اختلاف وی با پاکو خمس اظهار داشت: ما اختلافی با پاکو خمس نداریم و هر چه را که در لیست سرمربی بوده است، گرفتیم. ایشان 29 نفر به ما لیست داد که ما می‌توانستیم هفت نفر جذب کنیم و این تعداد بازیک را جذب کردیم. دو نفر دیگر امیرحسین حسین‌زاده و  شجاع خلیل‌زاده را جذب کردیم که آنها خارج از این لیست نبودند. ما به‌صورت عمومی پاسخ ایشان را ندادیم، اما در جلسات خصوصی با سرمربی تیم‌مان صحبت کردیم. تیم ما در حال حاضر روند صعودی دارد و دلیلی ندارد که صحبتی مطرح کنیم. ان‌شاءالله تیم هم نتیجه لازم را می‌گیرد.

نصیرزاده درباره رقم قرارداد 700 هزار دلاری یکی از بازیکنان خارجی تراکتور گفت: شما می‌توانید رقم قرارداد بازیکنان ایرانی را پنهان کنید، اما در  سامانه نقل‌وانتقالات جایی وجود دارد که در آن رقم بازیکنان خارجی را نشان می‌دهد و جلوی بازیکن ما رقم 200 هزار دلار ثبت شده است. البته شاید چیزهای دیگری  باشد که ما از آن اطلاع نداشته باشیم.

وی در پایان تأکید کرد: هیچ قراردادی در دفتر استانبول ثبت نشده است. عکس‌ها در دفتر باشگاه تراکتور در اکباتان تهران ثبت شده است.

مددی: سپاهان از بازیکن غیرمجاز استفاده کرد

احمد مددی پس از جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال که برای رسیدگی به شکایت باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، تراکتور تبریز و پیکان از سپاهان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: بازی با سپاهان به زعم ما باید 3 بر صفر (به سود پیکان) شود. از کمیته انضباطی درخواست داریم رأی را براساس مواد قانونی صادر کند.

«اگر پیکان مقابل سپاهان پیروز می‌شد، از این باشگاه شکایت می‌کردید یا خیر؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: بلافاصله پس از اینکه متوجه شدیم نقض ماده 51 صورت گرفته است، شکایت کردیم و باید مبلغی را واریز می‌کردیم که این کار را انجام دادیم. روح فوتبال نباید آسیب ببیند که حالا آسیبی جدی دیده است.

مدیرعامل باشگاه پیکان در پاسخ به این سؤال که چرا پرسپولیس که طی چهار هفته گذشته رقیب مستقیم سپاهان نبوده، از طلایی‌پوشان شکایت کرده است، تصریح کرد: از نماینده این باشگاه بپرسید.

مددی در این باره که آیا تخلف سپاهان در جلسه کمیته انضباطی محرز شد یا خیر، عنوان کرد: نمی‌توانم جزئیات جلسه را بگویم، اما به‌عنوان نماینده باشگاه پیکان و براساس مستنداتی که داشتیم، اقدام به شکایت کردیم. از کمیته انضباطی صدور یک حکم عادلانه و اعاده حق باشگاه‌مان را خواستاریم، باشگاهی که مورد ظلم واقع شده است.

وی در این باره که منصور قنبرزاده نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفته بود باشگاه سپاهان از سقف بودجه عبور نکرده است، خاطر نشان کرد: نظری در مورد هیچ اظهارنظری ندارم و از ماده 60 و استفاده از بازیکن غیرمجاز صحبت می‌کنم. بازیکن غیرمجاز در بازی با پیکان به کار برده شده و او کاملاً مشخص است. آیین‌نامه‌ها و دستورالعملی که فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها ابلاغ کرده، کاملاً روشن است.

مدیرعامل باشگاه پیکان در مورد تلاش این باشگاه برای جذب فرشاد فرجی و وحدت هنانوف، دو مدافع پرسپولیس بیان کرد: پرسپولیس حاضر نشد این دو بازیکن را آزاد اعلام کند و نتوانستیم آنها را جذب کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید